Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowoĹci rapidshare download.
Kryzys światowy właśnie się kończy [kończy się?] oraz możliwości LCD i plazmy pewnie też, co widać po nowych seriach producentów. Wszyscy zaczynają od roku, czy dwóch gonić własny ogon, a tymaczasem SONY.....:
Technologia Field Emission Display (FED), to konkurencyjne rozwiązanie względem ekranów OLED, opracowywane wspólnie przez Sony oraz FE Technologies (prawie 40% udziały w firmie ma Sony). W 2009 roku ma zadebiutować na rynku pierwszy odbiornik - 26' telewizor FED, co oznaczałoby w praktyce, że alternatywa wyprzedzi w tym względzie mocno wspieraną technologię OLED. Trudno wszakże zaliczyć do debiutu technologii, jej demonstrator (to chyba właściwe określenie) czyli model 11 calowy OLED marki... Sony, który miał premierę niemal rok temu. Technologia FED ma znacząco poprawić parametry płaskich ekranów (głównie względem LCD) w dwóch zakresach - kątów widzenia oraz płynności ruchu. Całość opiera się na fluoroscencyjnym materiale, na którego oddziałują elektrony - przypomina to działanie tradycyjnego kineskopu. Lepsza ma być także czerń, taki ekran nie musi być niczym podświetlany. Sony demonstrowało w zeszłym roku 19 calowy prototyp, który wyświetlał 240fps w GT5 Prologue (cztery zlinowane PS3). Oby zapowiedzi się zrealizowały, na rynku zrobi się ciekawiej (na razie wygląda na to, że dominować będzie niepodzielnie LCD z coraz bardziej kurczącymi się udziałami paneli plazmowych). Niestety bliższych informacji na temat dokładnej daty, nie mówiąc już o nawet hipotetycznej cenie brak.
Źródło: FrazPC.pl
Tu twierdzą że Sony odpada, chociaż FED ma nie umrzeć...
http://www.engadgethd.com/2009/03/26/sonys...sing-its-doors/
http://www.engadgethd.com/2009/03/26/futab...ture/#continued
Po 10-ciu miesiącach ciszy podpisano ważną umowę z właścicielami praw do technologii FED, a umowę podpisała firma.....:
Mamy rok 2010, panuje pewien zastój w pracach nad całkiem nowymi technologiami obrazu, OLED łapie opóźnienie, laserowe telewizory to raptem dwa modele Mitsubishi... okazuje się jednak, że przez wielu spisana już na straty technologia FED (Field Emission Display technology) nadal budzi zainteresowanie producentów. I to nie byle jakich, bo mowa tutaj o AUO, jednemu z głównych dostarczycieli matryc ciekłokrystalicznych na świecie. Właśnie podpisano umowę między szefem Field Emission Technologies panem Shohei Hasagawa oraz CEO korporacji AUO, Dr. L.J. Chenem, wreszcie przedstawicielem FET Japan panem Jun Yamazaki. Wzniesiono tradycyjny toast, cała ceremonia zaś daje nadzieję na rozwój technologii FED, a przede wszystkim jej rynkowe wdrożenie. Dzięki zapleczu AUO jest to całkiem prawdopodobne. AUO planuje na razie produkcję następcy technologii kineskopowej CRT w takich rozwiązaniach jak high-endowe wyświetlacze prezentacyjne. Ktoś spostrzegawczy zapyta: gdzie się podziało Sony? No właśnie, gdzie? Wygląda na to, że Sony sobie odpuściło. Niebawem przekonamy się czy profesjonaliści będą mogli wybrać coś innego niż plazma / LCD, czy powieszą na ścianie pierwsze, wielkie seryjne ekrany FED.
Źródło: FrazPC.pl
P.S. Przy całkowitym "zamulaniu" wielkich (SONY, Samsung, Panasonic, LG, SHARP itd.) w sprawie wprowadzenia na rynek dużego OLED'a firma AUO może ostro pozamiatać na rynku.
TO MOŻE BYĆ NEWS ROKU!!!
Aż mi serce mocniej zabiło, jak przeczytałem tytuł wątku w nowych postach . Ale czy faktycznie starczy im silnej woli, zapału, no i pewnie kasy aby się z czymś takim przebić i wdrożyć do produkcji na realną skalę?
Wprowadzenie tej technologii stanowiłoby praktycznie natychmiastową śmierć matryc LCD w telewizorach. To tak jak upowszechnienie się CDR ubiło kaety magnetofonowe. Tutaj mamy do czynienia z podobną skalą.
Różnice jakościowe w obu technologiach są zbyt duże i łatwo dostrzegalne przez przeciętnego Kowalskiego.
Technologia i jakość obrazu to jedna strona, ale ważniejsze jest jak się będą przedstawiać koszta produkcji tych paneli?
Wprowadzenie tej technologii stanowiłoby praktycznie natychmiastową śmierć matryc LCD w telewizorach.
Nie tak szybko by się to pewnie stało. Po pierwsze ze względu na koszty jakie ponieśli inni na wdrożenie technologii LCD (zresztą AUO to też nie jest mały gracz na rynku wyświetlaczy LCD). A po drugie nic nie wiadomo o zużyciu energii przez wyświetlacze FED.
Aż mi serce mocniej zabiło, jak przeczytałem tytuł wątku w nowych postach
Serce zabije Ci mocniej jak wrzucę kolejnego news'a. Aż dziw bierze, ze nikt na forum nie podjął tego wątku.
Niestety, SED oficjalnie umarł:
http://www.electronista.com/articles/10/05...nsive.for.home/
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1...t-panel-display
http://www.slashgear.com/canon-stops-devel...ed-tvs-2586942/
Gdyby nie ekrany do urządzeń mobilnych, to można by się niedługo spodziewać podobnej informacji o OLED. Na szczęście na te panele popyt jest ogromny, więc kasa płynie i technologia będzie rozwijana.
Choć jestem sceptycznie nastawiony do OLED'a to jednak rewolucja nas czeka, czy tego chcemy czy nie. Jakoś bardziej przemawia do mnie następca kineskopu (FED, SED), ale to może przez sentyment do CRT\\\\\\\'ków. Tak czy owak SED umarł, ale może o FEDzie usłyszymy jeszcze i AUO tematu nie odpuści tak łatwo. .....a tuż za rogiem czai się...:
Tani 50-cio calowy OLED!!!:
50 calowy OLED wydrukowany w 2 minuty!!!
Tania produkcja 50 calowych OLED
Tanie OLED'y zastąpią LCD!
Przemysłowy druk wyświetlaczy OLED
Zwijany ekran OLED!
Nowa sensacja -> OLET vs OLED!!!
Popraw linki
spoko - narazie oledy powolutku pojawiają się w telefonach...czyli jeszcze ze dwa lata nim pojawi sie jakis normalniejszy tv w cenie nie zwalającej z nóg....oczywiscie dopracuja technologie by produkcja byla góra ciut droższa od lcd żeby się na starcie ostro nachapać