ďťż

Jeszcze raz nbox: HDMI vs component

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Dziwię się, że ludzie narzekają na HDMI...skoro to wyraźnie gorsza jakość obrazu. Najlepsze jest to, że ostatnio nawet muszę się wykłucać o to....wkurzyłem się i zrobiem PIPa na Samsungu Full HD F 46 (na 32 HD Ready jest jeszcze większa przewaga po stronie componentu też Samsung) i co wyszło?

Lewo to HDMI prawo to compoment:





Zobaczcie jak strasznie słaba jest czerń bo HDMI O_o

Ja tam zostaje przy analogu...dźwięk nieskompresowany po analogu (BR, HDDVD)...jakość obrazu lepsza po componencie. Ciekawe. Ależ to wszystko jest jeszcze zawiłe. Kiedy to się unormuje. Marketingowa papka;p


Może jest to efekt działania "ulepszaczy", w tym przypadku DNIe. Czy raczej odwrotnie ich nie działania na złączu cyfrowym, zdaje się że gdzieś u Philipsa wyczytałem takie info że sygnał wpuszczony po HDMI omija cyfrowy procesor wizji.

PS
Z tego info wynika że DNIe nie działa tylko w przypadku wejścia PC
DNIe Demo (Digital Natural Image engine)

Samsung’s new technology brings you more detailed images with contrast and white enhancement.
A new image compensation algorithm gives viewers brighter and clearer images.
DNIe technology will match every signal to your eyes. You can see how DNIe improves the picture by setting DNIe Demo mode to On.

These functions don’t work in PC mode.
The DNle Demo is designed to show the difference between the regular and DNIe pictures.
By default, the product displays the picture with DNle applied.

Przyszło mi jeszcze do głowy że TV zapamiętuje ustawienia odrębnie dla każdego z wejść i jeżeli są różne wartości ustawione to może to dawać taki efekt.
Hmm. Roznica bardzo wyrazna. A jakie bylo zrodlo obrazu?
Mam to samo po HDMI kiepska ostrość i drgania obrazu widoczne np. patrząc na logo LUXE HD,ale po componencie mam za to kiepską czerń by nie powiedzieć makabryczną i wszystko wpada w brunatny generalnie nędza TV poszędł do serwisu bo się wściekłem.


Moze to bardziej zalezy od telewizora. U mnie (panas 37PV60) obraz HD na LUXE wyglada rewelacyjnie, w zasadzie nie wiem czy moze byc lepiej. Do Nsport zreszta tez nie mam zastrzezen. Chyba jednak kupie component i sprawdze, tymbardziej ze ludzie mowia ze kanaly SD z Nboxa wygladaja lepiej po componencie.
A w słabym jeśli chodzi o czerń LG 27LZ55 odwrotnie : po component obraz buraczany i strasznie rozmazany za to po DVI żyleta a na kanałach HD czerń już przyzwoita.
Ideałem jest, jeżeli sygnał wysokiej jakości pomija wszelkie "ulepszacze" i dostarczany jest jak najkrótszą drogą do panela TV. To powinno zapewniać (przynajmniej teoretycznie) złącze HDMI. Śmiem twierdzić, że u osób które ze względu na jakość obrazu zdecydowały się na łącze component mamy do czynienia z problemem po stronie TV a nie po stronie źródła sygnału HD (odtwarzacze HD i dekodery satelitarne HD).
Na moim plazmowym Panasonicu TH-42PV60 obraz z n-boxa po złączu HDMI - rewelka!
Witam serdecznie.

Sprawa jest prosta. Wszystko zależy od zastosowanych procesorów wizyjnych w źródle i odbiorniku. Jeśli źródło ma lepszy procesor obrazu niż odbiornik, to obraz po komponencie może być lepszy. I tutaj mamy tego namacalny dowód. Polecam wszystkim, kategorycznie twierdzącym, że przekaz cyfrowy jest bezwzglednie lepszy niż analogowy. Co prawda to nie jest kluczowa różnica, ale jednak bardziej namacalna i łatwa do zauważenia.
Pozdrawiam.
Jako potwierdzenie wniosków powyżej:

na projektorze (Panasonic 100E) jakość obrazu HD przez HDMI z n-recordera jest bezdyskusyjnie lepsza niż przez komponent, nawet na pierwszy rzut oka laika. Z zastrzeżeniem, że pierwszy "próbny" tandetny kabelek HDMI (ok 30zł / 3mb) dawał tylko nieznaczną poprawę. Zainwestowałem 200zł w 10-o metrowy (nie pamiętam marki) i jest lepiej niż dobrze.

pierwszy "próbny" tandetny kabelek HDMI (ok 30zł / 3mb) dawał tylko nieznaczną poprawę. Zainwestowałem 200zł w 10-o metrowy (nie pamiętam marki) i jest lepiej niż dobrze.

W takim razie to placebo. To jest przekaz cyfrowy...

Co do samej jakości to po HDMI powinna być deczko lepsza niż po componencie. Znaczące róznice wynikają z innych ustawień dla obu wejść w TV bądź konstrukcji samego TV - pewne układy postprocessingowe mogą być aktywne tylko na danym wejściu. Nie ma sensu na tej podstawie wyciągać jednoznacznych wniosków. Sama konwersja C/A i potem A/C MUSI degradować sygnał.

... Sama konwersja C/A i potem A/C MUSI degradować sygnał...
Święte słowa. Logika nakazuje przyznać wyższość HDMI nad COMPONENT. Praktyka jak jest - patrz posty wyżej...


A w słabym jeśli chodzi o czerń LG 27LZ55 odwrotnie : po component obraz buraczany i strasznie rozmazany za to po DVI żyleta a na kanałach HD czerń już przyzwoita.
Mam to samo więc wysłałem tv do serwisu zobaczymy co powiedzą (LG 26LZ55).
Zasadniczo Gmeru masz racje. Przesyl cyfrowy przez HDMI czasami nie tylko nie oznacza lepszej jakosci ale dodatkowo wprowadza komplikacje, bo sprzety nie chca sie dogadac. I nie jest to wcale takie rzadkie zjawisko... z autopsji, myslalem ze osiwieje oswajajac swoj telewizor z HD playerem. Baaa niby mamy wieksza funkcjonalnosc ale dla mnie te dodatkowe mozliwosci (osieciowanie sprzetu, porty udb, sloty pamieci etc) czesto sa po prostu po to, aby naprawiac w kolejnych odslonach firmware niedoskonalosci, brak kompatybilnosci sprzetu. I to jest bardzo irytujace, bo oznacza ze A/V, ktore stalo w opozycji do swiata komputerow z ciaglymi poprawkami, apgrejtami, to przeszlosc. A odbywa sie to naszym, klientow kosztem, gdzie produkt po wyjeciu z pudelka moze po prostu okazac sie nie do konca sprawny i staje sie to norma, standardem.
HDMI obecnie przegrywa z komponentem wlasnie z tego powodu, ze zlacze analogowe daje nam GWARANCJE ze zobaczymy obraz (chyba ze wrednie zaaplikuja zabezpieczenia). Wiemy jakie problemy sa z dzwiekiem, wiemy jakim problemem jest durne HDCP (ktos kto wprowadzil tak niedopracowany i konfliktogenny standard powinien poniesc ciezkie konsekwencje). Sam najchetniej wykorzystywalem do tej pory lacze komponentowe. Niestety przyszlosc nie daje nam wyboru. Wobec tokenow, zabezpieczen, degradacji sygnalu po analogu, narzuci nam sie cos, co z pkt widzenia klienta, ktory chce nacisnac po prostu start / play i rozkoszowac sie ZAKUPIONYM ZA CIEZKIE pieniadze dzwiekiem i obrazem doswiadczy cos zgola innego... zwieszki, braku dzwieku, braku kompatybilnosci i magicznego napisu - czekaj na aktualizacje. To jest CHORE
Mnie tylko zastanawia dlaczego tak jest. Bo pod względem technicznym to chyba nikt nie będzie się kłócił, że komponent jest lepszy od HDMI, prawda?
Czyli które urządzenie zawodzi np. w wypadku zestawu Gmeru?

Albo to co pisze niesfiec? Oznaczałoby to, że sygnał z componentu jest deinterlacowny a po HDMI nie. Tylko dlaczego?
U mnie na TOSHIBIE 32WL66Z obraz jest dosyć wyraźnie lepszy po HDMI niż COMPONENT
No i ciekawa sytuacja. To teraz można by wyłonić, które telewizory mają najlepszą obróbkę component. No bo wychodzi na to, że HDMI każdy powinien mieć podobne? Bo tam nie działa elektronika? Dla jednego HDMI jest super bo nie ma porównania z jeszcze lepszym innym obrazem dla drugiego HDMI jest kiepskie bo elektronika tak działa na component, że mamy to co mamy.

Czyli w samym nboxie nic nie wpływa na component? A podobno właśnie procek wpływa na component a na HDMI nie bo nie może (rygory licencji itd)

...
Czyli w samym nboxie nic nie wpływa na component? A podobno właśnie procek wpływa na component a na HDMI nie bo nie może (rygory licencji itd)

Wpływa tak samo na jedno i drugie. Jakoś trzeba sygnał wyodrębnić ze strumienia...
Zależy jeszcze jaki procek lub nawet dwa! Stąd mogą też być różnice.
Pozdrawiam.
Nasuwa mi się poruwnanie między połączeniem RGB a Compozyt na kiepskich programach.
Na RGB obraz jest dużo ostrzejszy ale widoczne są te wszystkie kwadraty, makrobloki, a na compozycie jest to rozmyte i te makrobloki już tak nie przeszkadzają, obraz po compozycie jest przyjemniejszy dla oka.
Zaznaczam że chodzi mi kiepskiej jakości programy, niski bitrate, itp.
Witam oto wyczytane-może troszkę rozświetli sprawę:

"Przewaga YPbPr nad HDMI moze byc w innym miejscu - normalnie poziomowi czerni odpowiada wartosc 16 a poziomowi bieli 235 (mowie o wartosciach probek sygnalu YCbCr). W przetwornikach DA wartosci pomiedzy 16 - 235 zamieniane sa na napiecie - jest dokladnie 220 stopni(poziomow) kwantyzacji sygnalu. Na wejsciu TV w torze YPbPr mamy przetwornik, zazwyczaj 8 bitowy - dzieki temu ze moze on przyjac poziom czerni analogowej za wartosc 0 a maksymalna wartosc bieli za 255 mamy wiecej stopni kwantyzacji - 256, teraz gdy dodamy do tego szum obecny w sygnale analogowym to moze okazac sie ze obraz ktory ogladamy w TV jest lepszy niz w czysto cyfrowej transmisji - szczegolnie dobrze jest to widoczne np na gradientach."
Tyle cytatu.

Mamy więc odpowiedź jak m/in. szum potrafi poprawić obraz ,ciekawe że widoczne najbardziej przy przejściach tonalnych?, dodatkowo nie jest mi bliżej znana sprawa usuwania artefaktów kompresji przy N-box tzn. jak to się odbywa w componencie a jak w HDMi ?Z tego co wiem to w hdmi mimo tego że standard zakłada surowy sygnał i ewentualną obróbkę przez TV to jednak dopuszcza jakieś algorytmy które usuwaja artefakty.Było by to przecież bardzo pomocne przy TV wielkoekranowych (nie mówiąc już o sygnale SD i każdym TV).Jak to się ma w n-box?

Pozdrawiam
Co z tego ze niby po componencie jest lepszy obraz i znikaja problemy z bledem HDCP jak nie wiem czy ktos zauwazyl ze po componencie filmy z VOD to tragedia....obraz skacze ,drgania jakies sa, to chyba przez to ze po componencie przy funkcji VOD na guziku RES nie da sie ustawic rozdzielczosci 1080i, tylko 576i....paranoja..

Co z tego ze niby po componencie jest lepszy obraz i znikaja problemy z bledem HDCP jak nie wiem czy ktos zauwazyl ze po componencie filmy z VOD to tragedia....obraz skacze ,drgania jakies sa, to chyba przez to ze po componencie przy funkcji VOD na guziku RES nie da sie ustawic rozdzielczosci 1080i, tylko 576i....paranoja..
Nic w tym dziwnego. Nie piszą o tym w instrukcji obsługi?
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl