ďťż

Problem z LE23R51B

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Jako że w "szukaj'u" nic nie znalazlem, zwracam się do Was z prośbą szanowni HD-maniacy. Parę dni temu stałem się właścicielem Samsunga LE23R51B. Wszystko cacy (chociaż jednego subpixela mam ale z odległości z jakiej oglądam nie widać go). Jest tylko 1 problem. Podłączyłem sobie do niego PC, ściągnąłem materiał HD ze strony Microsoftu żeby oczy moje nacieszyć pięknym widokiem, a tu niemiłe zaskoczenie: w łagodnych przejściach kolorów czy cieni na ekranie powstają migoczące różowe pixele. Włączyłem inny film i to samo - na twarzach i ogólnie w dużej ilości miejsc. Zgłębiłęm problem - wyświetliłem sobie na TV program graficzny i paletę kolorów i okazuje się że robi się tak tylko dla grupy kolorów których składowa R (czerwony) ma konkretną wartość t.j. 151 jak sobie zrobiłem cale tło w jednym z tych kolorów, to zostało ono "obsiane" tymi różowymi pixelami oczywiście szumiącymi - taki szum jak przy złym sygnale tylko, że różowy. Pomyślałem może kabel albo karta (mam nvidię FX 5700), ale to nie to - podłaczyłem go do innego kompa z inną kartą (GForce Ti4400 czy jakoś tak) innym kablem i to samo. Dodam, że dzień wcześniej robiło się tak dla wartości 128 składowej R, ale teraz się "ustaliło" i na obu kompach dla 151. Gdzie leży problem, czy to przetwornik telewizora, czy jednak moja wina. Jeszcze jutro sprawdze na karcie ATI - komp kumpla, ale spodziewam się podobnych rezultatów. Jeśli nic z tym nie da się zrobic to w poniedziałek pojedzie do serwisu ;( a szkoda tak na starcie go serwisować - co to będzie za 3 lata jak się gwarancja skończy.

Zgłębiłem temat jeszcze bardziej - ponieważ pakiety graficzne przy wyborze koloru pokazują gradient dla danego wyboru, zobaczyłem na tym gradiencie poziome mrugające linie odpowiadające wartościom dla składowej R będącymi wielokrotnościami 16 najmocniej mruga dla 128 - tak jak za pierwszym razem (teraz nei łapie się to 151;)). Wnioskuję że jeden przetwornik/tranzystor/cokolwiek odpowiadającego za piąty bit składowej R nie funkcjonuje prawidłowo. Pojawia się natomiast inny aspekt ponieważ podłączenie do PC jest przez złącze D-Sub czyli analogowe więc chyba nie można mówić w tym przypadku o bitach - związanych z cyfrowym przesyłaniem obrazu. Chyba, że telewizor dokonuje ponownej konwersji sygnału analogowego na cyfrowy i tu miejsce na powyższy błąd. Czyżby karta graficzna na moim komputerze (czy na komputerze kolegi) mogła generować ten błąd - mało prawdopodobne na dwóch kompach ten sam (chyba że to ogólna wada kart ze stajni nvidii), a wręcz niemożliwe - na monitorze LCD podłączonym tym samym kablem nie pojawiają się paski/szum. Czy mogę coś z tym zrobić czy po prostu usterka telewizora i serwis mu tylko pomoże (lub wymiana)?


Bylem dzisiaj u kolegi Snake w domu zobaczyc to cos i kurcze tego w sumie nie da sie opisac zeby zrozumiec co sie dzieje.
Ogolnie po podlaczeniu kompa po d-sub dane kolory (nie wszystkie) mrugają, tak jakby trzeszczenie Poprostu sieczka sie robi np. w czerwonym kwadracie w paincie.
Podlaczylismy kompa trzeciego ale tym razem z ATI i odziwo wszystko gra dobrze. Czyli jednak z TV wszystko wporzadku?

Co tu teraz zrobic. TV kupiony w sklepie w necie. Usterka zgloszona do Samsunga w Wawie. Niewiem szczerze co teraz zrobic. Samsung mial slyzyc glownie do kompa a z nim zle dziala. Co tu począć?

Uzyje TOmKKa avarta:
Takie cos tylko mniej oczywiscie. Ale np. w photoshopie jak jest szare tlo programu to tak wlasnie ono cale mruga tylko no mniej sporo. Co to jest?
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu samsunga, ale nie korzystam ze złącza D-sub i nie posiadam odpowiedniego kabla żeby sprawdzić czy w moim egzemplarzu problem też występuje

Jak tylko go dopadnę to przeprowadzę odpowiednie testy.

Sygnał wprowadzam po złączu component i wszystko jest oki.

Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Z tym, że nie używam go jako monitora.
Zaopatrzyłem się w odpowiedni kabel, podłączyłem i ....

Wszystko działa jak należy żadnych objawów o których pisaliście wyżej.

LCD podłączyłem do lapa z raczej słabą grafiką karta nazywa się SIS M741.


Póki co wyprowadziłem sygnał przez vivo na s-video (nie ma oznak tego co powyzej, ale tez jakosc jak zzzzzz... z sami wiecie jaki jak dopadne przejsciowke z vivo na component to zobacze czy problem sie pojawia. Myslicie, ze dostane taka w saturnie czy w mediamarkt - bylem dzis przejazdem w rtvEuroAgd i facet zrobil wielkie oczy jak mu powiedzialem co bym chcial za kabelek potem przegladnalem wszystkie jakie mieli i ledwo trafilem na jeden z component'em ale oczywiscie nie mial po drugiej stronie vivo. Pytam bo troche jezdzenia bym mial zeby skoczyc do saturna czy mm. A co do podlaczenia przez Lizarazu to obawiam sie ze karta SIS M741 nie jest ze stajni nvidia a sądzę, że to właśnie chodzi o konflikt sprzętu nvidia<>samsung - na 2 karcie z chip'em nvidii tez nie gralo a z ati od gmeru dzialalo.
Takiej przejsciowki w sklepie nie dostaniesz. Na allegro widzialem cos takiego ale jak to dziala to niewiem. Ale w sklepie na 99% nie ma. Polska nie elegancja Francja
No wlasnie uzywal ktos przejsciowki z karty graficznej na component? To chyba se zwie Vivo. ?
Vivo - Video In Video Out
Według mojej wiedzy w ogóle nie da się zrobić przejściówki S-Video - component.

Bo to tak jakby próbować silnik spalinowy przerobić na silnik odrzutowy

Sygnał, który idzie złączem S-Video jest zupełnie inny od tego podawanego poprzez component.

S-Video jest znacznie gorsze jakościowo od componentu czy D-sub.

Stąd pewnie ta kiepska jakość obrazu, o której napisał Snake.

Na lapie mam dwa wyjścia S-Video i D-sub i różnica w jakości między nimi jest kolosalna.

SIS to SIS ani NVIDIA ani ATI
Z pewnością producent mojej karty (z lapa) nie należy do światowej czołówki


dwie składowe - Y i C rozdzielnie to sygnał S-Video - trochę lepszy niż kompozyt- gdzie wszystko jest zsumowane.

S-video może iść przez euro -Y/C - osobne dwie składowe- chrominancja i luminancja.

Kompozyt - jeden chinch, ale też może iść przez euro, nawet niepełne.

YUV, YCbCr, YPbPr i YIQ <-to wszystko rodzaje opisu komponentu


Reasumując component ma trzy składowe zaś S-video ma dwie składowe.

Cytat powyższy jest zmontowany z wypowiedzi TomKKa oraz Maro.

Więcej na ten temat można poczytać w tym wątku.
Ale to nie jest z s-video Karty Nvidii maja specjalne wejscie ktore wyglada tylko jak svideo. Chodzi o taką przejsciowke 9PIN VIVO:




Sa tez inaczej wygladajace i sa tez takie ATI tylko trzeba miec odpowiednia karte (karty grafiki do stacjonarnych maja takie wejscia)
No właśnie gmeru wyjąłeś mi to z klawiatury(czyt. z ust). Taką przejściówke nawet mam opisana w instrukcji mojej karty graficznej jako hdtv ale niestety jest opcjonalna.


Według mojej wiedzy w ogóle nie da się zrobić przejściówki S-Video - component.

Niestety w tym szaleństwie jest metoda. Oczywiście ze zwykłej końcówki S-Video nie da się. Ale teraz coraz częściej końcówkę VIVO nazywa się również 9-pinowym S-Video - wystarczy wpisać w google i zobaczysz przejściówka S-Video->HDTV (YPrPb) dodawana do niektórych radeonów, jeśli się nie wczytasz i nie zorientujesz że chodzi o 9-pinowe S-Video a nie zwykłe, bodajże 4-pinowe, to gotów jesteś uwierzyć, że da się przerobić silnik spalinowy na odrzutowy:) Jak nie da się zdobyć jej z dużych marketów i nie będą mieli na giełdzie elektronicznej to zamówię z miejsca, z którego pochodzi powyższe zdjęcie od gmeru.
Ok

Nieporozumienie polegało na tym, że mylnie potraktowałem "VIVO" jako synonim S-Video, podczas gdy te systemy przesyłania obrazu istotnie się od siebie różnią.

Mój błąd

Kabel jest bardzo podobny: mini-DIN odpowiednio
4 pinowy dla S-video,
9 pinowy dla VIVO.

Dalej jednak podtrzymuje, że przejściówek S-Video (kabel w postaci 4 pin mini-DIN) do Komponentu (kabel w postaci 3x chinch) nie ma

Powinno tak być ze względu na to, że w S-Video mamy sygnał zdefiniowany dwoma parametrami Y/C

Y - dla luminacji, czyli jasności
C - dla chrominacji, czyli koloru

a w komponencie trzema podawanymi zazwyczaj w systemie:

Y - dla iluminacji
oraz Pb, Pr
gdzie te dwa ostatnie dotyczą koloru, czyli chrominacji (to z nich powstaje C w S-video).

YPbPr to trochę zmodyfikowany system przesyłania analogowego sygnału - "YUV" stosowanego w systemie PAL.

Pb/U oraz Pr/V to współrzędne pozwalające na zdefiniowanie koloru według poniższego schematu.


Zainteresowanym polecam ten opis z wilkipedii zwłaszcza część "Luminance/chrominance systems in general"

Poniżej fragment z tej części dot. powstawania sygnału S-Video i Kompozyt.


in S-Video the U and V signals are amplitude-modulated onto quadrature phases of a subcarrier creating a single signal called C, for chroma [...]
Mixing the Y and C signals yields composite video, which almost any television can handle


S-Video - tu można więcej poczytać o tym systemie i to po polsku polecam.

No i trzeba pamiętać że S-video, komponent, Kompozyt itd. To systemy przesyłania obrazu.

Natomiast mini-DIN, DIN, Chinch, SCART itd. to rodzaje okablowania i gniazd.

Komponent w ogóle mówi nam tylko że dany sygnał ma jakieś części składowe - nie jest jednorodny.

Dlatego do grupy sygnałów komponentowych należą:

1) sytem YPbPr (stosowany w HDTV)
2) system YUV (stosowany w PAL)
3) system YIQ (stosowany w NTSC)
4) system RGB przesyłany również przez złącze SCART
5) system YCbCr

Z resztą YPbPr też może być teoretycznie przesyłany poprzez SCART.

Dlatego do grupy sygnałów komponentowych należą:

1) sytem YPbPr (stosowany w HDTV)
2) system YUV (stosowany w PAL)
3) system YIQ (stosowany w NTSC)
4) system RGB przesyłany również przez złącze SCART
5) system YCbCr

Z resztą YPbPr też może być teoretycznie przesyłany poprzez SCART.


Dodalbym jeszcze
6) Y,R-Y,B-Y (stosowany w PAL/min. Betacam SP)
pzdr maro
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl