Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowoĹci rapidshare download.
No proszę. Energia bezprzewodowo?
http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/5462
Sony Corporation poinformowało o pracach nad wysoko wydajnym, bezprzewodowym systemem przesyłania energii, który wyeliminowałby użycie przewodów do zasilania takich urządzeń elektronicznych, jak telewizory. System ten umożliwiałby przesłanie energii elektrycznej o mocy maksymalnie 60 W na odległość 50 cm, przy sprawności wynoszącej około 80% (około 60% z uwzględnieniem prostownika).
Nowy system wykorzystuje technologię bezstykowego przesyłania energii elektrycznej opartą na rezonansie magnetycznym. W przypadku rezonansu magnetycznego energia elektromagnetyczna jest przesyłana tylko do odbiorników o identycznej ze źródłem energii częstotliwości rezonansowej. Gwarantuje to efektywność przesyłania energii nawet w przypadku niedopasowania. Co więcej, jeśli między nadajnikiem a odbiornikiem nie ma metalowych przedmiotów, nie jest wytwarzane ciepło.
Firma Sony wykorzystała także swe wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii wysokich częstotliwości radiowych, stosowanych w bezprzewodowym sprzęcie telekomunikacyjnym i telewizyjnym. Pozwoliło ono na opracowanie nowego prostownika, odznaczającego się dużą szybkością działania i sprawnością energetyczną. Nowy, bezprzewodowy system przesyłania energii łączy te rozwiązania, a jego sprawność – z uwzględnieniem strat w prostowniku – wynosi 60%. Sony opracowało również pasywne jednostki przekaźnikowe, dostrojone do tej samej częstotliwości co nadajniki i odbiorniki. Umożliwiają one zwiększenie zasięgu przesyłu z 50 do 80 cm* bez obniżenia jego efektywności.
Rozwój urządzeń sieciowych przyczynił się do zwiększenia ilości łączących je kabli. Przewody do transmisji danych są szybko wypierane przez bezprzewodowe systemy łączności, takie jak Wi-Fi. Rośnie także zapotrzebowanie na bezprzewodowe systemy przesyłania energii. Sony nadal będzie pracować nad rozwojem technologii, które spełnią oczekiwania klientów dotyczące przesyłania energii między szeroką gamą urządzeń, na różne odległości i przy różnych poziomach mocy.
Główne cechy
• Szybki prostownik zapewniający dużą sprawność energetyczną przesyłu.
Firma Sony wykorzystała swe wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii częstotliwości radiowych i dzięki zastosowaniu nowych, zoptymalizowanych elementów stworzyła nowy prostownik, odznaczający się dużą szybkością działania i sprawnością energetyczną. Ogranicza on straty przy przesyłaniu energii z nadajnika do odbiornika i pozwala na efektywne, bezprzewodowe zasilanie takich produktów, jak telewizory czy komputery przenośne.
• Możliwość zwiększenia zasięgu przesyłu przy użyciu pasywnych jednostek przekaźnikowych
Umieszczenie między nadajnikiem a odbiornikiem pasywnych jednostek przekaźnikowych pozwala na zwiększenie zasięgu przesyłu bez pogorszenia sprawności energetycznej. Doświadczenia przeprowadzone z użyciem samych komponentów wykazały, że zasięg można zwiększyć z 50 do 80 cm. Do przesyłania energii na duże odległości potrzebne są zazwyczaj dość duże moduły nadajnika i odbiornika; użycie pasywnych jednostek przekaźnikowych pozwala jednak na zmniejszenie nadajnika i odbiornika.
sprawnośc 80 % ?
a co sie dzieje z pozostałymi 20 % zamieniamy w ciepło ?
o cie choroba niesamowita technologia , czyzby odkrycie ameryki?
chodzi o to co od poczatku roku stosuje Dell i Toshiba do ladowania akumulatorow w laptopach?
Zdecydowanie mi się to nie podoba.
50cm i strata 20% energii w powietrze. Ciekawe jak się to ma do kreowania "ekologicznego" wizerunku produktów.
Ech, to obsesja równie wielka, jak onegdaj odkrycie kamienia filozoficznego (transmutacji metali )
Przesyłanie energii elektrycznej "on air" albo "through ground". Kiedyś czytałem o całkiem rozwiniętym patencie wykorzystującym ziemski (elektro)magnetyzm.
Więc te zdania o wydajności itp. na razie możemy traktować jako nadzieje .
idiotyzm
przerost formy nad treścią. Nie od dzis wiadomo że taki przesył jest stratny. Puszczanie w kosmos 40% energii tylko dlatego że sie komus nie chce skuć 50cm ściany nazwę wprost - debilizmem
idiotyzm
przerost formy nad treścią. Nie od dzis wiadomo że taki przesył jest stratny. Puszczanie w kosmos 40% energii tylko dlatego że sie komus nie chce skuć 50cm ściany nazwę wprost - debilizmem
...i będzie można dostać raka
RS4
Jak to się upowszechni to przynajmniej faceci będą mieli wiarygodny pretekst do nienoszenia obrączek
btw ten duży prostokątny element to chyba emiter, ciekawe co by się stało jak by zmęczone dziecko właściciela takiego cuda oparło na tym główkę i zasnęło. :/
o ile mnie bamiec nie myli to sam zamysl jest stary jak swiat
i powstal za czasow nikolai tesli
gdyby pomysły tesli były wcielane w zycie - za prąd płacilibysmy tyle co za powietrze
Jak to się upowszechni to przynajmniej faceci będą mieli wiarygodny pretekst do nienoszenia obrączek
btw ten duży prostokątny element to chyba emiter, ciekawe co by się stało jak by zmęczone dziecko właściciela takiego cuda oparło na tym główkę i zasnęło. :/
Jak na razie użyteczność tej technologi jest na dzień dzisiejszy niewielka (zasięg przesyłu energii mocno ograniczony), ale rozwiązanie bardziej niż ciekawe i możne znaleźć zastosowanie również w innych gałęziach. Nie zmienia to faktu, że zanim zostanie to wdrożone upłynie jeszcze zapewne kilka lat, o szkodliwości bez dokładniejszych informacji ciężko mówić to tak jak o tym, że mikrofale są niezdrowe a indukcje jeszcze bardziej(a brak badań to potwierdzających)... Pożyjemy zobaczymy.
skoro twierdzisz ze mikrofale są zdrowe- wsadz chomika do mikroweli i ustaw nawet na 100W - wtedy sie przekonasz czy są takie zdrowe
BTW właśnie jakiś uznany brytyjski komitet naukowy potwierdził WYrazny związek pomiedzy uzywaniem telefonu komórkowego a powstawaniem 3 rodzajów nowotworów mózgu i jednego w obrębie jamy ustnej... To są FAKTY
@Mobor,
1. Nie mieszajmy różnych spraw, telefony wyprmieniowują moc rzędu pojedynczych albo dziesiątek mW, natomiast to ustrojstwo ma przesyłać dziesiątki W a to jest zasadnicza różnica.
2. Odnośnie badań o których wspomniałeś, to są tylko badania statystyczne i jako takie mogą jedynie pokazać istnienie korelacji pomiędzy różnymi badanymi wielkościami, w żaden jednak sposób nie dowodzą istnienia jakiegokolwiek związku przyczynowo -skutkowego. Żeby pozostać przy twoim przykładzie, załóżmy teoretycznie ze istnieje jakaś mutacja genu wpływająca jednocześnie na gadatliwość i szanse zachorowania na wspomniane 3 rodzaje raka. Gdyby taka teoretyczna mutacja istniała to wyniki badań statystycznych były by takie że osoby więcej/dłużej rozmawiające przez telefon częściej zapadają na raka, no ale to przecież nie znaczyłoby w tym przypadku że dłuższe rozmowy przez telefon powodują raka. Reasumując, statystyka to bardzo przydatne narzędzie badawcze ale sama w sobie nie dowodzi niczego a jedynie jest pomocna przy wskazywaniu obszarów które warto zbadać. Inną kwestią jest to że zdrowy rozsądek nakazuje branie pod uwagę wyników takich badań bo wskazują one że MOŻE występować taki związek. Niemniej jednak, do momentu zbadania mechanizmów które za tym stoją jest zwyczajnym NADUŻYCIEM twierdzenie ze te badania dowiodły iż dłuższe rozmowy przez komórkę zwiększają ryzyko raka.
skoro twierdzisz ze mikrofale są zdrowe- wsadz chomika do mikroweli i ustaw nawet na 100W - wtedy sie przekonasz czy są takie zdrowe
Potraktowałeś moją wypowiedź zbyt dosłownie chodzi mi o samo jedzenie przyrządzone w takiej kuchence... Bo na takiej zasadzie gaz ziemny też jest niezdrowy bo weź postaw chomika na palniku... Na dzień dzisiejszy samo rozwiązanie dopiero raczkuje, nie wiadomo dokładnie w jakim kierunku będzie się rozwijać, nie ma dokładniejszych szczegółów... Poczekamy zobaczymy.