ďťż

Aplitunery NAD serii T (to dobra konkyrencja;opinie;testy)

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Proponuje aby ten wątek dołączyć do walki czołowych ampli. Może być zagrożeniem dla budżetowych i markowych amplitunerów. Proszę wspisujcie swoje uwagi.
Gdzieś tu na formum polecany jest NAD T747. Ten poważny nowy gracz zagraża ceną i wyposażeniem.


Zagraża przede wszystkim dźwiękiem.
Wg testu przeprowadzonego w niemieckim AUDIO został zwycięzcą pokonując m.inn. Onkyo TX-NR807.

Jest info o tym amplitunerze na Forum.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18596

AndrzejS.
i nawet fajnie/surowo wyglada a jak gra nie slyszalem..
Mnie się podoba.

Większość firm audiofilskich (a przede wszystkim angielskie) inwestuje w dobre komponenty a mniej zwraca uwagę na wygląd. Konstruktorzy wychodzą z założenia, że do wygłądu można się przyzwyczaić a nawet polubić a dobry dźwięk pozostaje na zawsze. W czasie słuchania uwaga słuchacza jest skupiona na muzyce a nie na wyglądzie czy danych technicznych sprzętu.

Dzięki takiej polityce wzmacniacze czy amplitunery kina domowego przewyższają zdecydowanie jakością dźwięku sprzęt japoński. Najlepszym tego przekładem jest NAD.

Firma NAD (New Acoustic Dimension), istnieje od 1972 roku i została założona przez grupę weteranów przemysłu audiofonicznego: inżynierów, sprzedawców, dystrybutorów, a nade wszystko: koneserów muzyki którzy kierowani pasją osiągnięcia dźwięku jak najbardziej naturalnego nie odbiegającego od oryginału. Wszystkie do tej pory urządzenia audio znajdujące się na rynku a przede wszystkim wyroby japońskie grały sztucznie i NAD chciał to zmienić i udało się. Pierwszy sukces odniesiono w 1978 r. w USA, na wystawie CES w Las Vegas. W tym samym roku powstał najsłynniejszy produkt firmy wzmacniacz 3020, który wyznaczał nowe kierunki i treny i był produkowany przez wiele lat z małymi modyfikacjami. Wszystkie produkty NAD,a są łatwo rozpoznawane i są cenione w świecie audiofilskim za jakość dźwięku.
Firma posiada kilka patentów , jak m. inn. soft clipping czy system gwarantowanej mocy Power Drive oraz ISC (Impedance Sensing Circuit) – układ dopasowujący parametry wyjść głośnikowych do rzeczywistego obciążenia podłączonych kolumn.

NAD T747 ma moc 7 x 60W co oznacza według obiegowej opinii, że nie jest w stanie zaspokoić potrzeby kina domowego. Nic bardziej mylnego. Moc generowana przez ten wzmacniacz jest wystarczająca do nagłośnienia pokoju o kubaturze powyżej 25 m2. W laboratorium mierzona moc na wyjściu wyniosła 5 x 141W. i proszę się nie martwic o moc, która będzie "za dużo" dla większości osób. Jest to wzmacniacz tzw. „prądowy”. T747 jest w stanie „napędzić” duże wydajne głośniki podłogowe schodzące nisko z impedancją i jest tak samo mocny dynamicznie jak wiele droższych konstrukcji powyżej £ 1,000.

T474 posiada najnowszej generacji 32-bitowe procesory DSP i precyzyjne przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowego. Szczególnie komponenty audio wysokiej jakości stosowane są w całym sygnale.

Czytelnicy Home Theater and High Fidelity chwalą ten wzmacniacz za neutralność zdolność generowania dużych mocy i wszystkie opinie są bardzo pozytywne.

Jeden z użytkowników porównał T474 w odniesienie do Onkyo, TX-SR805 i stwierdził , że dźwięk Onkyo brzmi trochę szorstko w górnych rejestrach i posiada gorszy bas, mniej wypełniony.

Słuchając tego amplitunera nieraz łapałem się na tym, że głosy (dialogi) wydobywające się z kolumn do złudzenia przypominają oryginał. Miałem wrażenie, że (to live).

AndrzejS.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl