ďťż

BD rip a otagowanie przestrzeni barwnej pliku video

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

W odtwarzaczach zbudowanych na Sigmie 8635 występuje błąd konwersji przestrzeni barwnej. Pliki HD mają kolory kodowane według REC709, natomiast przy odtwarzaniu nieoznaczonych w tym względzie plików HD (a takich jest większość), Sigma używa przestrzeni dla SD (REC601). Jeśli plik HD ma odpowiednio ustawione znaczniki, to Sigma odtwarzając używa REC709.

I tu pytanie do ripujących praktyków. Czy i jaki program do zgrywania (lub reauthoringu zgranego materiału) BD pozwala na odpowiednie oflagowanie pliku? Tak aby wynikowy plik miał znacznik przestrzeni barwnej ustawiony na REC709?


Ciekawe zagadnienie, ale jak tej flagi szukać na płycie i na ripie, aby porównać ? Może ktoś wie i podpowie albo sprawdzi ?

Tu jest trochę info na temat tego buga
http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=19366
Tam też odkrywca bug'a podaje używane do czytania tagów narzędzia:
http://www.networkedmediatank.com/showthre...98978#pid198978

Co do płyt, jeśli dobrze pamiętam, na nich pliki też są niekoniecznie oflagowane, ale sprzęt płytę BD traktuje jako HD i używa przy odtwarzaniu odpowiedniej przestrzeni barwnej. Np. Diuna grając płytę BD używa REC709, a grając plik (HD) używa REC601.

Nie kojarzę czy ten problem występuje także w odtwarzaczach nowej generacji z SMP 864x (C-200 i Prime 3.0).


Jeśli chodzi o Syabas, to problem został wzięty pod uwagę, nowa beta dla C-200 ma "...Patch ColorSpaceAlgorithm (Color space conversion errors)", trwają także prace nad softem do A-100 i A-110.
http://www.networkedmediatank.com/showthre...26477#pid326477

Co na to HDI?

Może ostatnie Firmware coś o tym mówi .... a może pracują nad tym ?
No, ale jeśli masz strukturę BD, to DUNE rozpoznaje to jako BD-ROM i zapewne odpowiedni schemat ładuje ?
Chyba mało kto odpala HD z gołego pliku m2ts - zawsze go można obudować "strukturą " choćby w Muxerze.

A tak przy okazji - można od razu załadować ostatnie firmware, czy trzeba to robić po kolei - cos się opuściłem w temacie.
Kukurydza (C-200) też odtwarzała poprawnie ze struktur, jeśli dobrze kojarzę; problem dotyczy(-ł) pojedynczych plików .m2ts lub .mkv.
A jak sprawdzić którego REC'a uzywa player?
We wspomnianym wątku na forum NMT jest wszystko na ten temat... Jeden z userów sprokurował plik video, który na odtwarzaczu mającym taki problem skutkuje migotaniem elementów obrazu.

Spreparować można wszystko ... ale jeśli w pliku są różne flagi, to player musi zareagować, tyle tylko, że to o niczym nie świadczy - jedynie o tym, że player "czyta flagi" ... Temat ciekawy, ale nie bardzo wiem jak go ugryźć ...
Jakies podpowiedzi ? (nie odpalam pojedyńczych m2ts, wszystko w strukturze, więc chyba problem odległy)

We wspomnianym wątku na forum NMT jest wszystko na ten temat... Jeden z userów sprokurował plik video, który na odtwarzaczu mającym taki problem skutkuje migotaniem elementów obrazu. ok, to przetłumacz to na nasze, znam tylko nasz ojczysty jezyk.

... ale jeśli w pliku są różne flagi, to player musi zareagować...
Problem polega na braku flag w plikach, w takim wypadku Sigma używa do konwersji REC-601, obojętnie czy plik jest HD (zakodowany w REC-709) czy też plik jest SD (zakodowany w REC-601).

A jak sprawdzić którego REC'a uzywa player?
Cypheros sprokurował dwu minutowy plik testowy .TS (1020x1080, 10 MB H264 TS Format (Level 4.1 High Profile)), w którym cyklicznie następuje włączanie i wyłączanie flagi przestrzeni barwnej; jeśli odtwarzacz niewłaściwie traktuje plik HD z nieoflagowaną przestrzenią barwną, to zauważysz podczas odtwarzania migotanie kolorów.
http://www.cypheros.de/files/Testbild_colo...ating_120sec.ts
http://www.cypheros.de/dvb_e.html

Jeśli natomiast pytasz o to, której konkretnie odtwarzacz używa przestrzeni barwnej w danym momencie, to odpowiedź wymaga głębszych studiów i dysponowania odpowiednim sprzętem pomiarowym, to już zagadnienie dla profesjonalisty w dziedzinie transmisji sygnałów video...

Sigma próbuje odtwarzając pliki video chwytać się lewą ręką prawego ucha; do kodowania plików używa się przestrzeni YUV, a Sigma przekształca to na RGB. Jeśli po drodze używamy niewłaściwej przestrzeni (REC 601 zamiast 709) to mamy błędy w kolorystyce.

No ale skoro w nowym sofcie problem jest wzięty pod uwagę, to myślę iż wątek się wyczerpał, przynajmniej jeśli chodzi o kukurydzę...
Dubel, do skasowania...
Jak oflagować matroskę aby sigma widziała REC709?

Jak oflagować matroskę aby sigma widziała REC709?
O ile sie nie mylę flaga dodawana jest do ścieżki wideo h.264.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl