ďťż

LED DLP !!!

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Witam,

Właśnie TI ogłosiło nową bez-lampową i bez-filtrową technologię dającą kontrast rzędu 500,000:1, 50% wzrost palety barw i mniejsze zużycie energii wraz z zmniejszeniem wydzielanych dB !!! - więcej do poczytania tutaj:

http://www.dlp.com/tech/press_releases_details.aspx?id=1345
http://pcworld.pl/news/156011/TI.stawia.na...projektory.html

- osobiście nie mogę się doczekać pierwszych modeli na rynku z FullHD, gdzie obraz będzie zrywał czapki z głów a żywotność urządzenia będzie liczona w dziesiątkach tysięcy godzin !!!

Pozdrawiam!


no to szykuje sie rewolucja...
Z tego co czytałem to takie projektory (oparte na diodach LED) są już obecnie na rynku.
Więc sama technologia nie jest rewolucyjna.
Kwestia tego że zabrał się za to potentat na tym rynku. Jeśli rozpocznie masową produkcję ... spadną ceny I na to wszyscy czekają

Mitsubishi juz od dawna sprzedaje projektor LED DLP. Nie wiem czy juz nawet go nie wycofal. Samsung tez mial kiedys w ofercie. Problem z wszystkimi dotychczas ledowymi projektorami stanowila jasnosc. W tej informacji tez nic nie pisza na temat jasnosci jaka udalo im sie uzyskac.


Zobaczymy, czy wszystkie obietnice się spełnią... Jeśli tak, może to być absolutna rewelacja. Projektory stałyby się najtańszym i najmniej materiałochłonym sposobem oglądania obrazu... I cena i trwałość i funkcjonalność. Ciekawe, czy Epson już pracuje nad odpowiednikiem tego systemu ? I co z efektem tęczy, który niestety zdażało mi się widzieć? Co do efektywności promienia świetlnego to też nie jest tak, że DLP nie mając filtrów polaryzacyjnych świeci jaśniej. Jest przecież i koło barwne i same elementy świecące to lusterka. Jak dotąd wymaga on lamp rzędu 200-300 W dla jaśniejszych projektorów. LCD wystarcza 150-200.
Fantom, Dirk... macie rację! Oczywiście LED DLP nie jest nowością i tak jak napisaliście, są/były takowe urządzenia sprzedawane. Wygooglowałem kilka i faktycznie - jakośc/jasność pozostawia wiele do życzenia (niskie rozdzielczości i 250-300 lumenów:)

A samą rewolucją jest nowy chip od Texasa, który pozwoli na uzyskanie tak wyśmienitych osiągów, jakie to podawane sa w niusie... pożyjemy, zobaczymy - szczerze mam nadzieję, że to nie okaże się tylko marketingowym bełkotem i niedługo na rynku pokażą się takowe projektory!
My też mamy taką nadzieję

Swietnie- na coś takiego czekam
Jakoś nie pasi mi te 2-3 tyś godzin .... i żarówka za 1500zł...
Do tej pory w projektorach stosowano standardowe wysokosprawne LED-y dużej mocy. Rozwiązanie TI oparte jest o nowe diody PhlatLight firmy Luminus.
Z zapowiedzi wynika iż wyeliminowano efekt tęczy, ale niektórzy użytkownicy tylnoprojekcyjnych TV Samsunga wykonanych w tej technologii twierdzą że jednak nieco tęczy jest.
Poza tym obraz jest the best.
Panowie, zapraszam do przeczytania recenzji pierwszych projektorów DLP ze źródłem światła w postaci diod LED http://www.pcworld.pl/news/90886.html . Tekst jak widać opublikowaliśmy 23 marca 2006, bo już wtedy projektory takie pojawiły się na rynku. Fakt, że nie jest to to samo co TI przedstawia teraz jako rewolucję. Różnica tkwi w sile swiatła oferowanej przez zamontowane diody. pozdrawiam

Swietnie- na coś takiego czekam
Jakoś nie pasi mi te 2-3 tyś godzin .... i żarówka za 1500zł...

3 tysięcy godzin = 1500 filmów = codziennie przez 4 lata jeden film dziennie
Naprawdę masz czas oglądać więcej?


3 tysięcy godzin = 1500 filmów = codziennie przez 4 lata jeden film dziennie
Naprawdę masz czas oglądać więcej?


Projektor nie musi być wykorzystywany tylko do filmów... są jeszcze widowiska sportowe (olimpiada, piłka nożna itp... kto co lubi), koncerty muzyczne (przy odpowiednim nagłośnieniu) a nie wspominając o oglądaniu TV (zobaczyć na Discovery program o rekinach, gdzie obraz można osiągnąć np. w skali 1:1) a kończąc na czystej rozrywce w postaci konsoli do gier.

Ponadto "nowe" LED DLP, to nie tylko pozbycie się żarówki, ale jak już wspomniałem, zmniejszenie zużycia energii (wprost przeliczane na oszczędność $:) i mniejszy hałas - osobiście lubie słyszeć "paniczny oddech" aktora w scenie horroru gdzie zaraz zostanie zaatakowany, jednocześnie nie musząc podgłaśniać dzwięku (by przebić się przez hałas wiatraka chłodzącego lampę!) aby za chwilę "wrzask" następnej sceny nie obudził pozostałych domowników lub sąsiadów!
No dobrze, pytanie pozostaje otwarte, tylko inaczej sformułowane: ile materiału dziennie można oglądać? No dobrze, powiedzmy 4 godziny. To i tak lampa starcza na dwa lata. Biorąc pod uwagę śmieszną cenę projektorów w porównaniu do telewizorów to nie przesadzajmy z tą żywotnością lampy.

Ale mobor to tak ma, Blu-ray to jeszcze nie bo coś tam (Denon jeszcze nie zrobił), projektor jeszcze nie bo na LEDach musi być, więc chłopak ogląda ciągle te nędzne płyty DVD na telewizorze a wiele osób które zamiast czekać w nieskończoność zadziałały w odpowiednim kierunku już od dwóch lat albo dłużej oglądają tylko materiał HD i to na projektorach.

Co do rzekomego hałasu projektora, to nie ma co przesadzać, projektory przeznaczone do kina domowego są bardzo ciche i nie ma problemów z zagłuszaniem filmu. Głośniejsze jest chrupanie popcornu i siorbanie Coli przez widza siedzącego obok w kinie.
Hmm... co do argumentu na hałas, to się zgodzę - może faktycznie trochę przesadziłem z tym szumem (przy dzisiejszych produkcjach).

I zgadzam się też co do zakupu projektora, że kto już go nabył w ostatnim czasie, na pewno nie stracił. Jednak Ci co zamierzają się na zakup w najbliższym czasie, powinni wiedzieć, że powstaje alternatywa i być może warto trochę poczekać... oczywiście póki co, jest to pojęcie względne, bo jednemu będzie zależało na czasie i kupi projektor teraz, a drugiemu 3 miesiące czy pół roku nie zrobią różnicy. Poza tym, nawet jeżeli lampa starczy na 2-3 lata, co i tak jest długo, to po co ją wymieniać, co stanowi sporą cześć kosztu rzutnika, jak można tego nieczynić w ogóle? Bo czy jak ktoś kupuje telewizor, to wymienia w nim jakieś części "bo się zużywają" ?! (oczywiście z pominięciem wad i awarii). Gdyby taka lampa starczała na 10-15 lat, to w ogóle by nie było tematu - przeciętnemu "kowalskiemu" by pasowało a Ci bardziej zamożniejsi i tak wymieniają sprzęt co kilka lat.

Ale jest jeden punkt, którego "stare" projektory nie osiągną, czyli zurzycie energii a te ewidętnie jest po stronie świecącyh diodek LED... no chyba, że jakiś mały Japończyk wymyśli super-hiper-energooszczędną żaróweczkę projekcyjną, która to będzie bezstratna na jakości w porównaniu z dzisiejszymi ))
Wiesz no ja też najprawdopodobniej jeszcze ten rok czy półtora wytrzymam (akurat mi się pewnie lampa "skończy") i kupie takiego DLPka na LEDach. Tak czy tak myślałem już o wymianie na DLP, bo Sanyo Z4 którego teraz mam, ma wiele zalet, ale niestety czerń czasami denerwuje. Oczywiście jeżeli taki DLP na LEDach będzie odpowiednio tani. Bo jeżeli mam dołożyć 2x tyle za same LEDy to biorąc pod uwagę, że Sanyo Z4, które kupiłem dwa lata temu w sumie wystarczy mi na jakieś 3 lata to nie będę wariował z LEDami. Oszczędność energii oczywiście jest ale znowu jak się policzy te 3000 godzin na dwa lata to miesięcznie wyjdzie jedno piwo z pubie.

A co do kwestii, że powstaje alternatywa i można poczekać, to tak można w kółko. Po co kupować Plazmę 7 generacji, skoro za 3 miesiące będzie już 8 generacji, no ale jak ta 8 generacji stanieje to przecież za drzwiami juz 9 generacja. No a już przecież tuż tuż jest OLED.
Bez sensu kupować Blu-ray z profilem 1.0 skoro już są z profilem 1.1 a zaraz będą z 2.0 a potem będą takie co będą szybciej działać, a potem znowu przecież zrobią nowe, które będą działać jak netplayery. No i w końcu w 2015 roku będzie można zaopatrzyć się w luksusowy sprzęt HD w rozsądnej cenie, tylko cholera akurat właśnie zaczną wchodzić panele 3D... Hmmm to może poczekać aż stanieją, bo przecież mam super odtwarzacz DVD z super skalerem i oszukuję się od 8 lat, że daje mi on jakość porównywalną z HD, więc jeszcze poczekam....
dość stary temat ale ciekawi mnie jedno kiedy będą dostępne na rynku projektory na LEDach ?
edit: z tego co ustaliłem to Casio już wprowadziło pierwsze egzemplarze takich projektorów a co z innymi producentami ?
Casio to konstrukcja hybrydowa. Kolor czerwony produkowany jest przez diodę LED, niebieski przez matrycę niebieskich diod laserowych a zielony jest produktem odbicia się strumienia niebieskiego światła od żółtego kółka barwnego, wykonanego z fosforu. Zarówno dioda laserowa jak i fosfor są elementami znacznie szybciej się zużywającymi niż czerwona LED, więc czysto teoretycznie można się spodziewać że kolory będą się z (niedługim) czasem "rozjeżdżać" znacznie bardziej niż w typowych konstrukcjach z lampą (o RGB LED już nie wspominając).

Wracając do LED; na rynku są już obecne takie konstrukcje, lecz albo są to zabawki typu Pico Projector, albo większe zabawki typu Benq Joybee GP-1 czy LG HS200, lub też projektory high end za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Środkowa kategoria może być interesująca dla niewymagającego użytkownika, zamierzającego oglądać DVD lub divix'y na maks. 70...80 calach (przy bardzo dobrym zaciemnieniu).

Casio to konstrukcja hybrydowa. Kolor czerwony produkowany jest przez diodę LED, niebieski przez matrycę niebieskich diod laserowych a zielony jest produktem odbicia się strumienia niebieskiego światła od żółtego kółka barwnego, wykonanego z fosforu. Zarówno dioda laserowa jak i fosfor są elementami znacznie szybciej się zużywającymi niż czerwona LED, więc czysto teoretycznie można się spodziewać że kolory będą się z (niedługim) czasem "rozjeżdżać" znacznie bardziej niż w typowych konstrukcjach z lampą (o RGB LED już nie wspominając).

Wracając do LED; na rynku są już obecne takie konstrukcje, lecz albo są to zabawki typu Pico Projector, albo większe zabawki typu Benq Joybee GP-1 czy LG HS200, lub też projektory high end za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Środkowa kategoria może być interesująca dla niewymagającego użytkownika, zamierzającego oglądać DVD lub divix'y na maks. 70...80 calach (przy bardzo dobrym zaciemnieniu).


Casio stosuje technologie wynalezioną, przez NECa, jego modele będą na jesieni, ale niestety efekt tęczy dalej występuje.

dość stary temat ale ciekawi mnie jedno kiedy będą dostępne na rynku projektory na LEDach ?
edit: z tego co ustaliłem to Casio już wprowadziło pierwsze egzemplarze takich projektorów a co z innymi producentami ?


Przecież Sim już od ładnych paru miesięcy oferuje projektory LED, ale póki co, ceny nie są dla przeciętnego kinomaniaka.
http://www.sim2-projektory.pl/projektory_f...m2-MICO-50.html I nie jest to zabawaka typu Pico Projector.
Mój JVC ma dopiero niecałe 400 godzin wyświecone, to licze na to, że wytrzyma do wejścia wspomnianych wyżej nowych wydajniejszych technologi TI.
Może już w styczniu na wystawie CES w Las Vegas już coś się pokaże konkretnego.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl