ďťż

Amplituner STR-DA5400ES - komentarze itd

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Onkyo każdy zna i wiadomo, że to jest najwyższej klasy sprzęt. To ja może przypomnę (bo chyba ciężko do tamtego tematu trafić więc robię przeklejenie) jak wygląda STR-DA5400ES. Ostatnio pojawiają się pytania, a skoro kiedyś trochę go opisałem, to warto by się to nie zmarnowało. Zawsze to jakiś krótki opis ; )

Dlatego właśnie będzie to krótka zapowiedź bez oceny jakości dźwięku. Ale nagroda EISY zobowiązuje dlatego uważamy, że to ciekawy moment na, być może, zweryfikowanie oceny "góry"

Amplituner STR-DA5400ES

Seria ES firmy Sony to bardzo ceniona i znana seria produktów hi-fi z najwyższej półki. Czy można użyć tych określeń gdy mamy 2008 rok, pełen marek innych producentów, które aż kipią do miana króla? Tyczy się to zarówno odtwarzaczy płyt wszelkiej maści jak np. Blu-ray oraz Amplitunerów zdolnych zdekodować najnowsze formaty dźwięku HD jak DTS HD MA czy Dolby TrueHD. O odtwarzaczu Blu-ray BDP-S5000ES chyba wszystko już zostało napisane. Sprawa jest jasna: na stan dzisiejszy to najlepszy odtwarzacz Blu-ray na rynku! Ale czy tak samo jest z Amplitunerem STR-DA5400ES, który zgarnął w tym roku nagrodę EISA? O tym dopiero się przekonamy chociaż wiele cech może na to wskazywać.

Sam sprzęt jest naprawdę sporych rozmiarów i swoje także waży. Około 16,5 kg. Wygląd może budzić kontrowersje. Jednemu może się nie podobać dość toporna stylistyka ale inni mogą powiedzieć, że jest to piękne nawiązanie do klasyki stylu serii ES.

Na pudle producent chwali się jakie to funkcje mamy do sprawdzenia i wykorzystania:


Dumna naklejka EISA:


Wszystko bardzo starannie zapakowane:


W zestawie sporo przydatnych rzeczy:


No i sam oceniany:


Fajnie, że wejścia szybkich podłączeń od frontu są za klapką. Niższe modele Onkyo też powinny taką mieć:




Orgia wejść i wyjść. Jest na bogato :




No to już teraz możecie mniej więcej ocenić jak to wygląda i jakie ma wyposażenie. Co tu dużo pisać. Pod względem wyposażenia mamy tutaj WSZYSTKO co powinien posiadać amplituner z najwyższej półki. Tutaj moim skromnym zdaniem nikt nie podskoczy w tym przedziale.

Przebogata ilość złącz. 6xHDMI i do tego dwa wyjścia! Czyli bardzo fajne rozwiązanie znane chociażby z najwyższego modelu Onkyo: jeden kabel pod TV a drugi pod projektor. Pomijam już tutaj masę wejść component i innych. Dla większości powinno starczyć chociaż mi by nie starczyło ;p

Sam przód i sposób rozmieszczenia przycisków i pokręteł jest bardzo ergonomiczny. Ponieważ sam posiadam Onkyo 905 to do niego będę ten sprzęt porównywał. Muszę przyznać, że jest tutaj dużo wygodniej. Ale to dlatego, że nie ma klapki więc wszystko jest pod ręką. Do tego główne funkcje, te najczęściej używane są wyodrębnione pod osobne pokrętła jak np. regulacja basu czy źródła video.

Wygląd jak już pisałem to sprawa dyskusyjna. Ja wolę gdy całość obsługi jest ukryta pod klapką ale tutaj mamy do czynienia z bardzo specyficznym designem i klapka nie ma racji bytu w tym przypadku. W dodatku jak postawimy na to BD 5000 to mamy dość mocarny sprzęt. Po środku frontu mamy także podświetlany na fioletowo prostokątny wskaźnik, który zapala się gdy z głośników leci dźwięk przestrzenny np. Dolby Digital.



Oczywiście jest to amplituner w pełni "HD" czyli posiada m.in. wszystkie najnowsze dekodery dźwięku przestrzennego jak: Dolby® Digital + / Dolby® TrueHD i dts® (dtsHD). Jego moc to 7 x 120 W czyli dość sporo

Po podłączeniu monitora możemy zobaczyć co piszczy w opcjach. Menu oczywiście przypomina to z PS3 czy odtwarzaczy BD. Sprawdzony XMB.

Możemy nazwać i przyporządkować wejścia:


Odsłuchać muzyki z zewnętrznych źródeł dźwięku (mp3 itd), które zostały podłączone do portu DMPORT:


Ustawić radio FM i AM:


Oraz przejść do ustawień samego amplitunera takich jak chociażby kalibracja głośników. Do zestawu dołączony jest mikrofon, przy pomoc którego wypadało by takową kalibrację przeprowadzić:


Ustawienia głośników:


EQ:


Strefy, bo takowe ten amplituner także obsługuje (bardzo fajna funkcja):


Ustawienia HDMI:


Na koniec ustawienia systemowe:


Jak widzicie, możliwości ma ten amplituner ogromne. Kalibracja, Strefy, Ustawienia obrazu, korektory dźwięku itd itd itd. Przebrnięcie przez te wszystkie ustawienia może zająć naprawdę sporo czasu nawet doświadczonemu użytkownikowi. Oczywiście miłym akcentem są funkcje ułatwiające sterowanie systemem Bravia gdy mamy inne urządzenia także firmy Sony.

Tak naprawdę za wyposażenie i możliwości przyznaję najwyższe oceny gdyż tutaj nie widzę większych braków. Wygląd to sprawa dyskusyjna i każdemu może podobać się coś innego. Ale klocek waży swoje i trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Aha. Nie grzeje się tak mocno jak mój Onkyo. A jak gra? To będzie można ocenić już na targach Audio Show w sobotę oraz niedzielę!


Może ktoś coś powiedzieć o tym sprzęcie , bo jestem nim zainteresowany.......może ktoś go posiada?
Pozdrawiam i dziękuje.
"Pod względem wyposażenia mamy tutaj WSZYSTKO co powinien posiadać amplituner z najwyższej półki."

akurat

- brak radia internetowego
- brak możliwości uaktualniania oprogramowania /bardzo ważna cecha niepozwalająca amplitunerowi szybko się zestarzeć/
- brak wejścia USB na np Pendrive /niby pierdoła ale zgrawszy kilka tysiecy utworów na PEN'a ma się całkiem wysoki komfort odsłuchiwania ulubionych utworow bez potrzeby żonglowania płytami
- brak możliwości zarządzania z poziomu PC /dopóki nie zacząłem tego uzywać nie do konca zdawałem sobie sprawę z komfortu jaki to daje/

to tak na szybkiego
A porównywałem z moim - nienajwyższym przecież - Denonem 3808....
"Oczywiście miłym akcentem są funkcje ułatwiające sterowanie systemem Bravia gdy mamy inne urządzenia także firmy Sony." - czy ta funkcja Bravia Sync, nie może być realizowana przez jakieś ustawienia innych urządzeń zgodnych z HDMI, np. przez Onkyo?


nie

nie
Chodziło mi o "...funkcję CEC umożliwiającą sterowanie poprzez kabel HDMI załączaniem wszystkich elementów systemu kina domowego (o ile wszystkie są zgodne z HDMi 1.3b) przez włączenie pierwszego elementu systemu (czyli włączenie odtwarzacza BD czy odtwarzacza sieciowego Dvico Tvix 6500 czy 7000 spowoduje załączenie podłączonego kablem HDMI amplitunera oraz wyświetlacza (LCD,plazma, projektor)".

@Gmeru
Szkoda, że zamknąłeś temat "ONKYO TX-NR906 vs. SONY STR-DA5400ES, Pytanie" - IMHO wystarczyło "trola po łornie wybanować"
W tamtym wątku chciałem znaleźć odpowiedź na kilka ważnych dla mnie pytań dotyczących (porównania) ergonomii obsługi obu ampli (w tym wątku jakoś mały ruch).
Nie chodzi o wykazanie wyższości ŚW nad BN, jednakże jestem właśnie w dylemacie zakupowym i chętnie zobaczyłbym porównanie funkcjonalności i jakości (ew. kosztów) paru amplitunerów kina domowego z wyższej półki, przy założeniu, że mają mieć min. 2 wyjścia HDMI.
Może by założyć wątek dla użytkowników takich sprzętów, z prośbą o krytyczne uwagi (co im się nie podoba)???
Pozdrawiam
Be3
ważne pytanie co do tego amplitunera

czy podając obraz do niego złączem komponent - możemy wysłać sygnał do TV przez HDMI ??
i czy jest możliwa sytuacja odwrotna - obraz podajemy po HDMI a wysyłamy po komponencie ??

oraz czy możliwe jest wysłanie obrazu jednocześnie na dwóch wyjściach - do dwóch TV
Jest już nowy model

http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema...er/str-da5500es
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl