Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowoĹci rapidshare download.
Witam, od niespełna roku posiadam telewizor Samsung LE37R8, ostatnio postanowiłem sprawdzić jak będą chodziły filmy 720p z komputera podłączonego do ów telewizora, poczytałem w instrukcji do mojej karty graficznej (Gigabyte GeForce 8800GT) jak należy wszystko podłączyć. Do gniazda TV-Out z tyłu komputera wpiąłem adapter, który miałem w komplecie z kartą graficzną, następnie do niego podpiąłem kabel z potrójnymi wtyczkami (zdaje się, że nazywa się Component), a drugą stronę wpiąłem do telewizora. Wygląda to tak:
od strony komputera
od strony telewizora
Jakość jest satysfakcjonująca jednak cały urok oglądania psuje migoczący obraz na dole ekranu. Im ciemniejszy obraz jest wyświetlany tym migotanie jest bardziej widoczne i obszerniejsze, czasami dochodzi do połowy ekranu.
Tutaj dwa filmy nakręcone komórką:
http://pl.youtube.com/watch?v=h-VkuEve-Ws
http://pl.youtube.com/watch?v=J22og7MzbdQ
Byłbym ogromnie wdzięczny za wyjaśnienie mi co jest nie tak i jak mogę naprawić to migotanie, jest ono naprawdę irytujące.
Moim zdaniem zupełnie nie potrzebnie tak skomplikowałeś sprawę bo zamiast podłączania przez composite powinieneś wykorzystać kabelek dvi (takie wyjście ma twoja karta ) - hdmi (do tv ) . Sprawdzić ustawienia we właściwościach karty graficznej i ewentualnie jeśli byłyby problemy z ustawieniem odpowiedniej rozdzielczości pobawić się ustawieniami w powerstripie a zapewniam , że będzie grało i furczało . Dźwięk za to wypuścić bezpośrednio z karty muzycznej do ampli tudzież zestawu 5.1 lub w najgorszym razie do tv (stereo ) .
użyłem composite ponieważ miałem go już i nie musiałem kupować, a poza tym, tylko tym sposobem było opisane w instrukcji od karty podłączenie do telewizora hd, orientujesz się może w jakiej cenie jest opisany przez Ciebie kabel dvi - hdmi?
rozdzielczość ustawiłem wcześniej i we właściwościach karty też szperałem jednak raczej nic to nie dało, fakt robiłem to na oślep, więc może nie wszystkiego próbowałem lub nie robiłem tego odpowiednio, nie wiem też do czego służy owy powerstrip
dźwięk idzie przez głośniki 5.1 od komputera
Połączenie componentowe wymaga wysokiej jakości kabli, z racji że jest to połączenie o charakterze analogowym. A kable przez Ciebie użyte to najgorszy sort chińskich "sznurówek", dołączanych do kompletu do różnych urządzeń elektronicznych.
Kup sobie przejściówkę DVI-D/HDMI jeśli takowej nie dostałeś w komplecie z kartą graficzną. Połącz komputer z telewizorem za pomocą kabla HDMI i będzie ok.
użyłem composite ponieważ miałem go już i nie musiałem kupować, a poza tym, tylko tym sposobem było opisane w instrukcji od karty podłączenie do telewizora hd, orientujesz się może w jakiej cenie jest opisany przez Ciebie kabel dvi - hdmi?
.......
Nie myl composite z component. To dwa różne typy połączeń. To taka mała uwaga techniczna.
Co do kosztów to habel DVI-HDMI można kupić od 15zł w górę. Można też kupić przejściówkę DVI-D/HDMI, cena od 9zł w górę + kable HDMI który dostaniesz nawet za kilkanaście złotych.
Różnica w jakości obrazu powinna być znaczna. Szczególnie że Twój telewizor obsługuje w pełni tryb DVI na złączu HDMI. Ważne tylko żebyś podłączył się do gniazda oznaczonego w telewizorze jako HDMI 2.
Nie myl composite z component. To dwa różne typy połączeń. To taka mała uwaga techniczna.
To ja wprowadziłem to zamieszanie bo sugerując się zdjęciem kabla uznałem , że zastosował kabel composite (video i audio stereo ) a tym czasem jak rozumiem Jedi Seven wykorzystał taki kabel jako component . Nie mniej przejściówka (bardziej praktyczna ) lub kabel dvi-hdmi w pełni spełni swoją rolę z dużo lepszym efektem .
tak jak piszą wyżej, kabel dvi-hdmi i będzie Ci śmigać. sam mam tak (15m) i jestem zadowolony z obrazu
Dziękuję wszystkim za rady, mam jeszcze tylko jedną wątpliwość, a mianowicie czy to aby na pewno jest wina kabla Component? Normalnie służy mi on do połączenia odtwarzacza dvd z telewizorem i wtedy nie ma żadnych problemów z obrazem, fakt nie odtwarzałem na nim filmów jakości hd, ale oryginalne dvd i ściągnięte divx'y śmigały dobrze. Czyli mam rozumieć, że component po prostu nie wyrabia z hd i stąd ten migający obraz?
Dodam jeszcze, że próbowałem połączenia kablem D-Sub, który mi został ze starego monitora. Akurat w telewizorze było wejście na niego, tak więc podłączyłem, a z drugiej strony zamontowałem przejściówkę D-Sub - DVI (była w komplecie od nowego monitora) i wpiąłem do karty graficznej, obraz jakościowo już był gorszy ale co dziwne to miganie było nadal i również w dolnej części ekranu.
Jakość kabla componentowego to tylko jeden z czynników. Drugim ważnym czynnikiem jest sam charakter zastosowanej transmisji i jakość elementów po drodze. Obraz generowany przez kartę graficzną jest cyfrowy, co jest zrozumiałe, telewizor LCD pracuje również w dziedzinie cyfrowej. Zatem transmisja sygnału z karty graficznej do telewizora poprzez component wygląda następująco:
karta graficzna (źródło cyfrowe) -> przetwornik cyfra/analog w karcie graficznej -> wyjście componentowe -> kabel do analogowej transmisji sygnału -> wejście componetnowe w TV -> przetwornik analog/cyfra w TV -> panel LCD.
Gdzie mogą się pojawić problemy:
przetwornik cyfra/analog - jakość konwersji
kabel component - jego jakość i zakłócenia transmisji analogowej
przetwornik analog/cyfra w TV - jakość konwersji
Teraz sprawdźmy jak sprawa będzie wyglądać ten sam sygnał przesłany przez dvi do telewizora:
karta graficzna ( źródło cyfrowe) -> gniazdo DVI-D (cyfrowe) -> prosta przejściówka DVI-D/HDMI pasywna (zwykła konwersja kształtu wtyczki) - cyfrowy kabel HDMI -> gniazdo HDMI w telewizorze -> panel LCD.
Gdzie mogą się pojawić problemy po drodze jak poprzednio? Otóż nigdzie, pomijamy oba przetworniki i jakość kabla, a to z racji na cyfrową transmisję.
A jeśli chodzi o transmisję po D-Sub to jest w sumie bardzo podobna do componentowej. Nie wdając się w szczegóły, też ma charakter analogowy i też korzysta w obu przetworników, zarówno C/A jak i A/C.
Podsumowują krótko - nie kombinuj. Kub sobie kabel DVI-HDMI albo przejściówkę DVI/HDMI + kabel HDMI. To najlepszy sposób na połączenie komputera z telewizorem.
W kwestii obecnych problemów, to stawiam na niedoskonałość konwersji C/A w karcie. Widać nie daje rady, więc najlepiej w ogóle takową konwersję pominąć.
dziękuję za rady, już wszystko wiem
jeszcze jedno, na allegro znalazłem taki kabel: http://www.allegro.pl/item440051467_kabel_...old_filtry.html
fakt najtańszy jaki był 5 metrowy, da radę? na aukcjach z kablami po blisko tysiąc złotych piszą, że te w cenie do 100 zł często sprawiają problemy, a nie wiem czy to tylko chwyt marketingowy czy prawda
dziękuję za rady, już wszystko wiem
jeszcze jedno, na allegro znalazłem taki kabel: http://www.allegro.pl/item440051467_kabel_...old_filtry.html
fakt najtańszy jaki był 5 metrowy, da radę? na aukcjach z kablami po blisko tysiąc złotych piszą, że te w cenie do 100 zł często sprawiają problemy, a nie wiem czy to tylko chwyt marketingowy czy prawda
Jeśli masz porządny komputer i telewizor to nie będzie problemów.
Problemy wynikają najczęściej z kiepskich wzmacniaczy wejściowych w tv.
Ja używam najtańszych kabli HDMI(DVI-HDMI) i zawsze mi chodzi bez problemów
dzięki
. Ważne tylko żebyś podłączył się do gniazda oznaczonego w telewizorze jako HDMI 2.
Dlaczego akurat to gniazdo?
Ja mam podłączony PC do HDMI 1 a dekoder kablówki do HDMI 2. Będzie jakaś róznica jeśli to zmienię?
Witam,
Mam identyczny TV, jednak po podpieciu kablem dvi-hdmi przesyłany jest jedynie obraz, brak przesyłanego dzwięku.
gdzies w tv powinienm cos zmienić?
Kabel DVI - HDMI nie przesyła dźwięku jedynie HDMI - HDMI. Jeśli chodzi o komputer to podłącz sobie kabel DVI - HDMI obraz a dźwięk albo optykiem z kompa do tv lub mini jackiem do przypisanego gniazda przy HDMI w tv.