Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowoĹci rapidshare download.
Cześć,
Przestrzegam wszystkich potencjalnych użytkowników przed korzystaniem z tego LCD-ka jako monitora.
W przypadku złącza VGA uzyskasz bardzo słaby pod względem kolorów (bardzo zimnie - bez mozliwości regulacji) jak i ostrości (duchy wokół czcionki i brak 1:1).
W przypadku HDMI obraz całkowicie pozbawiony jest ostrości (czcionki nie czytelne i brak 1:1). Sprawdzałem zarówno na dedykowanym HDMI-DVI -1 jak i HDMI 2 i 3. Za każdym razem to samo.
Naprawdę wiem co piszę bo to nie pierwszy LCD którego chciałem używać jako monitora.
W przypadku starszych modeli 27T51B i 46N87 wszystko było idealnie po VGA jak i HDMI.
Oj chyba SAMSUNG coś skopał albo raczej specjalnie ograniczył.
A szkoda !!
PS> Aktualizacja oprogramowania do najnowszego dostępnego na stronie samsunga nic nie dała !!!!!!
a przypisałś do hdmi nazwę PC?
a przypisałś do hdmi nazwę PC?
No właśnie przypisałeś do hdmi nazwe PC ?Bo jestem zainteresowany kupnem tego tv tylko że w wersji 32 cale i też chcem go głównie używać jako monitor.Więc odpisz jak najszybciej to możliwe !!!
Nie wystarczy podłączyć komputer kablem DVI-HDMI do telewizora i oczekiwać idealnie ostrego obrazu. Trzeba ustawić w komputerze rozdzielczość ekranu na dokładnie tę, którą posiada telewizor. Ja podłączałem swój telewizor LG 26 cali HD-Ready, obraz był rewelacyjny (telewizor ma gniazdo DVI). Po podłączeniu telewizora do komputera we właściwościach ekranu pojawiła się dostępna rozdzielczość 1366 x 768, której normalnie moja karta graficzna nie ma. Gdy ją wybrałem obraz zrobił się ostry jak żyleta.
Rzeczywiście po przypisaniu DVI-PC do HDMI2 obraz poprawił się co do ostrosci, ale nie jest idealnie natomiast kolory są bardzo słabe. Brak nasycenia barw i wszystko jest w tonacji niebieskiej. Wg nomenklatury Samsunga ton ZIMNY. W takiej sytuacji nie jest mozliwa regulacjia kolorów z poziomu menu LCD (pola wyszarzone) a w grę wchodzi tylko zabawa z poziomu driverów na PC-cie.
Owszem po dłuższej zabawie da się uzyskac w miarę ciekawy obraz ale to taki pół środek. Każda zmiana driverów i zabawa zaczyna się od początku.
Przyzwyczaiłem się do mozliwości regulacji kolorów z poziomu LCD-ka
No dobra, czas na małe podsumowanie weekendu
Dla jasności czytających:
karta grafiki ATi RADEON 4850, ustawienie natywne rozdzielczosci czyli 1920*1080, drivery catalisty 9.5
Sposób podłączenia do LCD-ka:
- DSUB (kabel DVI-DSUB)
- HDMI (kabel DVI-HDMI) z przypisaniem do złącza HDMI 1 nazwy DVI-PC
Efekty:
PLUS:
+ w obu przypadkach udało się uzyskać natywną rozdzielczość. Ostrość obrazu (mowa tu o krawędziach i ewentualych "duchach") w przypadku DSUB trochę gorsza niż na HDMI, ale przecież tak powinno być
MINUS:
+ TRAGICZNE KOLORY w przypadku obu sposobów podłącznia. Nie zależnie od ustawień na LCD (DYNAMICZNE, STANDARDOWE i FILM) i zabawy odcieniami (ZIMNY, NORMALNY, CIEPŁY1, CIEPŁY2) kolory bardzo wypłowiałe, całkowicie pozbawione naturalnej barwy i nasycenia. Wyglądają jak wypłowiałe !!!! Jedyny sposób na poprawę tego stanu to zabawa w driverach ATI na PC-cie i ręczna korekta kolorów. Po 1.5 godziny zabawy uzyskałem efekt tylko w 70 % zadowalający
Podsumowywując:
Nasz drogi samsung tym razem się nie popisał LE40B530 można traktować tylko jako TV, na monitor się nie nadaje.
OK w przypadku PS3, x360 i TV (analog) jest naprawdę OK ale co w sytuacji gdy do LCD-ka podepniemy PC-ta ?
NĘDZA< NĘDZA<NĘDZA !!!
Coś mi tu nie pasuje - dlaczego TV miałby dawać inne kolory przy podpięciu PC niż przy podpięciu innego źródła? Np DVD czy nka po hdmi...
No pewnie musisz skalibrować tego samsunga .Jak coś to pisz na pw albo na gg7290229