ďťż

Projektory a telewizory LCD i plazmowe

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Dużo ludzi na tym forum zapewne posiada projektor i telewizor. I do takich właśnie osób kieruje moje pytanie. Jak wygląda obraz na projektorach w porównaniu do obrazu na telewizorach LCD i plazmowych. Oczywiście jest bardzo wiele telewizorów LCD i plazmowych i wiele projektorów. Ale chodzi mi o cechy wyświetlanego obrazu, porównanie.

Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem projektora i chcę wiedzieć czego się spodziewać. Pomieszczenie dla projektora jeśli chodzi na razie o zaciemnienie całkowite mógłbym zrobić nie dużym nakładem pracy i kosztów (zasłonięcie drzwi i jednego okna dachowego), oczywiście domyślam się, że przydałoby się zrobić więcej, ale na razie nie interesowałem się tym.

Więc prosiłbym o :

1) Wyjaśnienie różnic w cechach wyświetlanego obrazu między projektorami do kina domowego a telewizorami LCD i plazmowymi
2) Wymienienie jakie cechy powinno mieć pomieszczenie w którym umieściłbym projektor
3) Wyjaśnienie różnic między projektorami LCD i DLP
4) Napisanie o trwałości projektorów (lamp)
5) Wyjaśnienie jakie rozmiary może mieć ekran przy zachowaniu odpowiedniej jakości obrazu
6) Czym różnią się ekrany między sobą ? Jeden bielszy drugi bardziej szary. W jakich przypadkach sprawdzają się poszczególne ekrany.
7) Jeśli ekran jest 16/9 to komfortowo ogląda się filmy 2,35 : 1 ?

Napiszę, że projektor chciałbym wykorzystywać do oglądania filmów blu-ray, grania w gry obie czynności na PlayStation 3. Myślę, że kanały telewizyjne, nawet te HD na ekranie co najmniej czterokrotnie większym od obecny 50" czyli 100" to jednak nie było by to. Chyba, że się mylę ale na pewno nie oglądał bym kanałów SD, ani kanałów informacyjnych itp. Jak coś to kanały HD z filmami, przyrodą, naukowe.


poczytaj forum a znajdziesz odpowiedź na twoje pytania ,ja tak robie.
@ Fazzer

Najprościej jak się da: obraz z projektora (ja mam Panasonica ptae900 - 720p) jest taki jak z bardzo dobrego telewizora LCD tyle, że o wiele większy. Ja rzucam obraz na białą matową ścianę (reszta ścian ma kolor ciemno zielony, matowy), pokój w pełni zaciemniony. Jakoś nie czuję potrzeby żeby inwestować w dodatkowy ekran.

W salonie mam TV LCD 46 cali (full hd). Na telewizorze oglądam w zasadzie tylko wiadomości, TVNturbo, jakieś discovery i sport. Filmów nie oglądam prawie wcale, bo to tak jakby oglądać film przez dziurkę od klucza. Jak jest jakiś fajny film, to ja wole sobie albo wypożyczyć płytę albo posiłkować się Internetem i obejrzeć go na projektorze (dochodzi też system kina domowego, ale tu rozmawiamy o obrazie).

Wielkość obrazu ma znaczenie (oczywiście nie można przesadzać). Do filmów tylko i wyłącznie projektor. Nic lepszego nie wymyślono. To jest fakt, a kto twierdzi inaczej to znaczy, że nigdy nie kochał swojej matki .

Nawet nie zastanawiaj się czy warto kupować projektor - WARTO, a nawet trzeba.

Teraz problem wyboru projektora - tu ci nie doradzę, bo ja wypadłem z obiegu. Swój projektor kupiłem w czerwcu 2006 r.
O trwałość lampy się nie martw. Ja jeszcze nie dojechałem do połowy (z 3000 godzin). Ponadto cena lampy nie jest jakoś specjalnie zaporowa (ok. 1200 zł) - ale raczej wcześniej zmienię projektor niż lampę.

Pomieszczenie - ma być jak najlepiej zaciemnione, ściany ciemne matowe, ekran (mi wystarcza biała matowa gładka ściana - kiedyś na próbę miałem ekran rozwijany - nie mogłem zdzierżyć wygiętego materiału). Przy najbliższym remoncie namaluję sobie czarne ramki wokół ekranu.

LCD/DLP - tu nie mam aktualnej wiedzy, ale z czasów gdy ja kupowałem to: 1) DLP w formacie 16:9 były bardzo drogie, głośne, miały lepszą czerń, istniało ryzyko że widzowie będą mieć mdłości (przez wirujące koło barwne - sprawa indywidualna). 2) LCD - był większy wybór modeli kinowych (i ciebie tylko takie powinny interesować, żadne tam multimedialne).

Wielkość ekranu: trzeba sobie dobrać indywidualne - ja w pokoju zostawiłem sobie jedną białą ścianę. W zależności od filmu mogę powiększyć lub pomniejszyć obraz. Filmy w formacie 2,35:1 można generalnie oglądać w większym rozmiarze, tzn. wysokość obrazu można powiększyć do wysokości obrazu w filmie 16:9. Innymi słowy: na szerokość oczy mogą ogarnąć bardzo dużo, natomiast jak obraz jest za wysoki to się źle ogląda bo trzeba kiwać głową. Dlatego też lubię filmy w formacie 2,35: 1 lub nawet bardziej spłaszczone. Wtedy film jakby cię bardziej wciągał. Biała ściana zamiast ekranu ma więc ten plus, że możesz swobodnie dopasować sobie wielkość obrazu.

Kanały/filmy SD też wyglądają bardzo dobrze - DVD i Divxy można spokojnie oglądać. W gry też fajnie się, gra, ale ja raczej rzadko, bo musiałbym przenosić komputer itd, a nie chce mi się.

Kanały i filmy HD to oczywiście jest sam miód. Nie ma się co rozpisywać.

To chyba tyle.

Gdybym obecnie szukał projektora to rozglądałbym się za Full HD, raczej za LCD (bo chyba tańsze i cichsze niż DLP, a różnicę w czerni widać tylko przy bezpośrednim porównaniu). Pamiętaj że do telewizji jest telewizor, a do filmów jest projektor.


.......
Więc prosiłbym o :

1) Wyjaśnienie różnic w cechach wyświetlanego obrazu między projektorami do kina domowego a telewizorami LCD i plazmowymi
2) Wymienienie jakie cechy powinno mieć pomieszczenie w którym umieściłbym projektor
3) Wyjaśnienie różnic między projektorami LCD i DLP
4) Napisanie o trwałości projektorów (lamp)
5) Wyjaśnienie jakie rozmiary może mieć ekran przy zachowaniu odpowiedniej jakości obrazu
6) Czym różnią się ekrany między sobą ? Jeden bielszy drugi bardziej szary. W jakich przypadkach sprawdzają się poszczególne ekrany.
7) Jeśli ekran jest 16/9 to komfortowo ogląda się filmy 2,35 : 1 ?
........


Ja odpowiem krócej.

1) Nie wiesz jakiego obrazu spodziewać się z projektora, idź do kina, tylko do takiego w miarę nowoczesnego. Będziesz miał pogląd na sprawę jak obraz z projektora może wyglądać .
2) Pytasz o cechy pomieszczenia? Idź do kina, tam zobaczysz możliwie najoptymalniejsze cechy pomieszczenia do takich zastosowań.
5) Jedyne różnice to będzie skala całego przedsięwzięcia, czyli generalnie przekątna ekranu. A ekran może mieć takie rozmiary, na jakie pozwala jakość samego projektora, moc lamp, optyka, itd.



...Wielkość obrazu ma znaczenie (oczywiście nie można przesadzać). Do filmów tylko i wyłącznie projektor. Nic lepszego nie wymyślono. To jest fakt, a kto twierdzi inaczej to znaczy, że nigdy nie kochał swojej matki ...
Cytat roku!!!

2. Cechy pomieszczenia - w domu może być nawet lepiej (ciemniej) niż w kinie, za sprawą wymogów p-poż (podświetlenia wyjść awaryjnych itp).
3. LCD vs DLP (ja używam DLP 720p, Mitsubishi HC-1500) - przewaga DLP w dziedzinie czerni to raczej zaszłość z czasów gdy panele LCD miały słaby poziom kontrastu natywnego a technologia aktywnej przysłony dopiero raczkowała. Ale nadal ma znaczenie dla jakiej sceny rozpatrujemy czerń i kontrast (albo całościowo jakość obrazu); gdy scena jest ciemna, LCD może zaoferować lepszy poziom czerni (efekt działania dynamicznej przysłony), w scenach mieszanych (szczególnie bardzo jasne elementy na ciemnym tle) DLP może górować dynamiką obrazu oferując zbliżony poziom czerni co LCD; w takich scenach aktywna przysłona traci na znaczeniu. Tutaj ciekawy artykuł na ten temat; nie najświeższy, ale podstawowe informacje wciąż są aktualne. Jeśli chodzi zaś o cenę, to aktualnie najtańsze projektory full HD są wykonywane właśnie w technologii DLP.
myślę, że duże znaczenie może tu mieć lens shift.
obecnie większość DLP go nie ma, a jak ma - to minimalny.
u mnie ma to ogromne znaczenie - właściwie zostałem pozbawiony wyboru (nie to, żebym jakoś żałował DLP, ale taki jest fakt)
Wszystko zależy od tego, jaki projektor (czyt. jak drogi) porównujesz do jakiego LCD lub plazmy Te sprzęty działają bardzo różnie zależnie od kategorii cenowej i wystroju wnętrza. Ja osobiście uważam, że to sprzęty różne jak piekarnik i lodówka, ale oba warto mieć z najwyższej półki.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl