ďťż

Sharp atakuje - nowe TV od 7 stycznia

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Wiadomość z niemieckiego forumjest taka , że 7 stycznia Sharp zaprezentuje nowa serie tv 46" - 52" Póki co z oznaczeniami amerykańskimi ale na rynek EU bedzie to prawdopodobnie HD1.
Parametry jak zwykle załamujace konkurencje mam nadzieje ze bedzie tak z obrazem.
Kontrast dynamiczny 15000:1
Czas reakcji 4ms
6 wejść 1080p !!!!! 3 HDMI 2 component i jedno DVI-I
120Hz frame conversion
Juz nie 4RGB ale 5RGB czyli chyba RGB++

Poniżej link do oficjalnego fact sheet

http://www.abtelectronics.com/images/produ...2_SpecSheet.pdf

Cena na wejscie magiczna bo 52" 5000 USD a 46" 4200 USD No ale porownujac do serii XD i przekladajac na warunki EU to niestety bedzie to powyzej 20000 u nas.



Według info z IFA ma być ok. 1000€ droższy niz XD1E. Co za dodatkowe elementy (3xhdmi, dodatki nizej, wyśrubowane możliwości) wydaje się rozsądną propozycją.
Na Europę ma posiadać wbudowany tuner DVB-S2 i HDD. O ile pamiętam te "5backlight" to "nasze RGB+" plus zdaje się dodatkowo zielony (ale na pewno TomeKK mnie poprawi jeśli się mylę).

pzdr

edit : jestem ciekawy czy te "120HZ frame conversion" to będzie odświeżanie 100Hz w Europie w LCD ? (typu Samsung czy Toshiba. Pewnie własne. oby lepsze niż wymienione)
o w morde ale tv
Mam nadzieję, że poprawili błędy z poprzedniej linii tv.




Mam nadzieję, że poprawili błędy z poprzedniej linii tv.


IMHO to moze byc takoz przyczyna tak szybkiej premiery nowej generacji fulli - ceny powinny szybko spasc, bo to co daje w wyposazeniu brand chinolski deklasuje te wszystkie rasowce z miejsca.


IMHO to moze byc takoz przyczyna tak szybkiej premiery nowej generacji fulli.


To z pewnością nie tu leży przyczyna. Model HD1/D92 był planowany styczeń/luty 2007 juz podczas IFA. Termin jest więc dotrzymany .

Nowe generacje FullHD pojawiają się tak często - bo .... rynek tego wymaga. Według opinii zasłyszanych na IFA:
a. działy marketingu większości firm nie są w stanie nadążyć za zmianami technologii, a co za tym idzie nowymi strategiami sprzedaży ("..nowa , niższa cena.." ).
b. cykl życia produktu skrócił się znacznie i teraz wynosi do 6 miesięcy!!
c. już na IFA mówili w Sharpie (biorąc nas za dziennikarzy z PL ) o kolejnej generacji LCD (już następcy HD1E!). Czyli w granicach 09/10 2007 "kolejny nowy, lepszy produkt" od Sharpa.

pzdr

Całe wydażenie z kompromitującą Sharpa serią XD1 uczy wiele.
Poszczególe przekątne to zupełnie inne jakościowo produkty.

Sharp stosuje na różnych rynkach różne komponenty typu matryca - panel.
Zapewne do ubogiej Polski idą TV z matrycami od poddostawców tanich.
Info o takiiej polityce handlowo - zaopatrzeniowej Sharpa jest oficjalnie dostępne w necie.

OSTROŻNIE.
I jeszcze raz ostrożnie.
Nie może być przepływu informacji działów R&D z handlowcami na takich targach jak w Berlinie.
A więc od zawsze uznałem za nie celowe wizytowanie takich pokazów.

Sharp musi teraz uderzyć czymś bo póki co leży na łopatkach.
Zgadzam sie z opinią z tego forum, że brak progresu technologii LCD jest największą porażką rynku HD.

Ale pozwolę sobie zauważyć, że plazmy Full HD to taka sama porażka, bo pokazano prototypy i nic dalej się nie dzieje. Po prostu ich nie ma. SUPER oszustwo.
Bo żeby coś oferować to trzeba to umieć najpierw wyprodukować w masowej skali.
Takiej możliwości życzę Pioneerowi a nawet wielkiemu i bogatemu Panasowi.
Wielkim nieobecnym na półkach sklepowych.

To także porażka 2006.

Rynek plazm w perspektywie najblizszych 5 lat przestanie istniec. Chyba nawet nie zpozostana produktem niszowym. Ciekawe co zrobi Pioneer bo inni maja dywersyfikacje.


Sharp stosuje na różnych rynkach różne komponenty typu matryca - panel.
Zapewne do ubogiej Polski idą TV z matrycami od poddostawców tanich.
Info o takiiej polityce handlowo - zaopatrzeniowej Sharpa jest oficjalnie dostępne w necie.


Chyba sie mylisz. Rynek europejski w szczegolnosci polski musi byc traktowany inaczej niz np. amerykanski. Wystarczy popatrzyc na to co sie dzieje z cenami za oceanem. Albo producent bedzie dokladal do interesu ,albo bedzie stosowal gorsze podzespoly niz w produktach dla innego rynku. Potwierdzeniem moga byc opinie amerykanow o sprzecie , bardziej radykalne niz europejskie, a polskie w szczegolnosci.

Jak zobaczylem ten watek, to olsnienie - jak dobrze ze sie nie spieszylem - kupie sobie ten model. Dalej bylo info o cenie - a pal diabli - jak ludzie nie znajda takich bledow jak w XD1 to zaplace wiecej i juz.
No i w koncu kubel zimnej wody - najmniejszy to 46 cali. Dla mnie za duzy. Max 42'' choc najlepiej miescilby sie 40". Choc jesli 46" bedzie za 4200$ to moze zdecyduje sie przebudowac umeblowanie - kto wie.

Skoro wiec ta oferta nie dla mnie, to na zimno - skoro to beda topowe modele to nie wyobrazam sobie aby mogly :
- miec podobnie jak XD1 slaby tor dzwieku
- nie miec procesora PIP
- nie miec wejscia USB i przegladarki JPG (a moze nawet mpg3 i avi - ale sie rozmarzylem)
- szumiec wentylatorami
W koncu cena zobowiazuje.

Przegladajac specyfikacje, niesamowicie wkurza mnie podawanie dynamicznego kontrastu w koncu zaleznego od oprogramowania i elektroniki a w znacznie mniejszym stopniu od technologi panela. Najwyrazniej juz nawet najlepsi producenci postanowili oszukiwac klientow.



Rynek plazm w perspektywie najblizszych 5 lat przestanie istniec. Chyba nawet nie zpozostana produktem niszowym. Ciekawe co zrobi Pioneer bo inni maja dywersyfikacje.


Zalezy jak na to patrzyc. W ciagu 5 lat moze przestac istniec rynek LCD jesli wejda OLED i SED. Ale tobie chodzi o cos innego , wyparcie technologi plazm przez lcd.
Plazmy rynku popularnego potrafily dostosowac ceny do produktow lcd i maja sie calkiem dobrze. Prawda jest, ze jak spadna ceny fullhd lcd do np. 3 tys (czyli o 50% co chyba jest realne w ciagu 12 miesiecy, a patrzac co sie dzieje z cenami w USA jest to wiecej niz pewne w czasie nawet krotszym), to pies z kulawa noga nie bedzie chcial juz kupowac sprzetu mniejszej rozdzielczosci.
W technologi plazm , problemem jest wielkosc celi swiecacej. Wielkosc tej celi razy rozdzielczosc daje minimalny rozmiar ekranu. Calkiem realne jest, ze obecne 50" to bedzie jeszcze dlugo minimalny fullhd w plazmach. A to bedzie determinowac cene. A nie oszukujmy sie , 50" to ciagle produkt niszowy. Nie wszyscy maja wolna sciane na cos takiego.
Nie sadze aby plazmy znikly z rynku. Stana sie raczej ciekawostka - ot jak to mozliwe , ze moga kosztowac kilka razy wiecej niz lcd za prawie identyczna subiektywnie jakosc.



... poszczególe przekątne to zupełnie inne jakościowo produkty.

... zapewne do ubogiej Polski idą TV z matrycami od poddostawców tanich... info o takiiej polityce handlowo - zaopatrzeniowej Sharpa jest oficjalnie dostępne w necie.

OSTROŻNIE.
I jeszcze raz ostrożnie.
Nie może być przepływu informacji działów R&D z handlowcami na takich targach jak w Berlinie.
A więc od zawsze uznałem za nie celowe wizytowanie takich pokazów.



Z pierwszym twierdzeniem zgadzam się w zupełności - różne przekątne (ale w ramach tej samej serii) to rózne produkty. Bo adresowane do innego klienta. Nie można tez porównywać te same przekątne w różnych seriach. Oczywistość.

Do Polski towar idzie bezpośrednio z centrali Sharpa na Europę. Komponenty przychodzą z różnych stron świata (i tego nie wie nikt skąd). Dla rynku USA/Kanada składane są w Meksyku, dla Azji gdzie indziej a dla Europy składane są w Hiszpanii (XD1E, serie GA/BV). W Polsce będą składane serie "startowe" zdaje się seria R i S (ale tego nie jestem pewien). Przynajmniej z powodów czysto logistycznych absurdem byłoby składanie modeli tej samej serii oddzielnie dla Francji, Skandynawii, Niemiec i oddzielenie dla Polski, nie wiem Rumunii, Albanii, etc. To jest spiskowa teoria.

Przepływ informacji musi być nie tylko na targach (i przed nimi) ale zawsze. Toż to abecadło prowadzenia interesów!! Nie wierzę, żeby duża korporacja popełniała takie błędy. Już by jej nie było.

Jeśli sprzedaż ok. 4000 sztuk w PL, 7000 sztuk we Francji, itd, itp uważasz za sytuację w której jakaś firma leży na łopatkach to gratuluję. Według informacji (nieoficjalnych) zwroty reklamowe to odpowiednio ok. 15 sztuk i ok. 80 sztuk.

Nie widzę żadnego powodu aby uważać, że "poziom rozwoju LCD jest rozczarowaniem roku w HD".
Moim zdaniem same pojawianie się nowych modeli co 6 miesięcy (skrócenie czasu życia produktu) jest czystym zaprzeczeniem tej tezy. Do tej pory NIKT z użytkowników/posiadaczy 46 XD1E nie zarzucił obrazowi jakichś wad. A może się mylę? (Pomijam banding bo nie jest on związany z technologią produktu ale technologią produkcji).

pzdr


O ile pamiętam te "5backlight" to "nasze RGB+" plus zdaje się dodatkowo zielony (ale na pewno TomeKK mnie poprawi jeśli się mylę).


Zielonego to już jest za dużo w tych panelach. Właśnie problem nadmiernej posterazacji bierze się stąd, że przy wielu odcieniach szarości obraz wpada w zielony. Ten sam problem mają również LCD Sony i Samsunga, ale nie w tak dużym stopniu jak u Sharpa, gdzie już w starszych modelach GA, GD występuje, a inżynierowie nic z tym nie robią jakby problemu nie było.

Jeśli producenci plazm z panelami FullHD, zejdą z cenami do poziomu LCD lub nawet 10-15% droższymi od LCD to plazmy nie wyginą przed nadejściem wspomnianych SED czy OLED. Wystarczy porównać jakość SD na obu panelach fullHD, wynik nie jest niespodzianką.
Nie sądzę aby napis na moim LCD Made in Japan sugerował że jest składany w Hiszpanii.
W przypadku Sharpa o ktorym tu mowimy modele 37, 46, 52 składane sa w Japonii ze względu na identyczną matryce. Zapomnialem jak sie nazywa ta nowa fabryka ale ma numer II w nazwie.
Model 42 skladany jest na Tajwanie i ma inna matryce. Oczywista bzdura jest twierdznie ze na rynek polski ida jakies inne matryce czy komponenty. Dlaczego bzdura???? Ano dlatego, ze prdukowanie danej płytki (a z reguły jest to jedna płytka na odbiornik byłoby mega drogie a nie jak twierdzicie podyktowane oszczednoscia gdyby trzeb bylo zrobic dla niej dwie linie produkcyjne i przygotowywac rozne elementy. O matrycach nawet nie mowie.
Unifikacja jest tak duza, ze do tych LCD jest nawet to samo oprogramowanie a jego typ i poszczególne ustawienia w zaleznosci od modelu wybiera sie w service menu co sam widziałem.


Nie sądzę aby napis na moim LCD Made in Japan sugerował że jest składany w Hiszpanii.
W przypadku Sharpa o ktorym tu mowimy modele 37, 46, 52 składane sa w Japonii ze względu na identyczną matryce. Zapomnialem jak sie nazywa ta nowa fabryka ale ma numer II w nazwie.



Nazywa się Kameyama

To jest pewna i potwierdzona informacja : seria XD1E JEST składana na Europę w Hiszpanii. Ja tez mam z tyłu made in japan Jak myślisz dlaczego serwisanci Sharp PL jeżdżą w ostatnim czasie często na szkolenia do Hiszpanii?

http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_l...6xd1e_spec.html - na dole.

pzdr



To jest pewna i potwierdzona informacja : seria XD1E JEST składana na Europę w Hiszpanii. Ja tez mam z tyłu made in japan Jak myślisz dlaczego serwisanci Sharp PL jeżdżą w ostatnim czasie często na szkolenia do Hiszpanii?

http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_l...6xd1e_spec.html - na dole.


Tam gdzie pokazujesz przy każdym panelu jest to samo. . Tzn. Pays d'origine Espagne.
Nie jestem w stanie teraz wyszukac odpowiednich przepisow i zapisow prawa ale wedlug prawa europejskiego musi byc podany precyzyjnie gdzie towar został wyprodukowany. Trop hiszpański jest słuszny ale moze pod kątem jakijś części dystrybucji ale nie produkcji w takim wypadku z tylu musialoby byc MAde in Spain. Na tv jest made in Japan a na instrukcji wyprodukowano (instrukcję) w Hiszpanii


Tam gdzie pokazujesz przy każdym panelu jest to samo. . Tzn. Pays d'origine Espagne.


Być może.... ale nie do końca

http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_l...2sa1e_spec.html

pzdr



Być może.... ale nie do końca

http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_l...2sa1e_spec.html

pzdr


To już może niech będzie to Espagne .
Czy to ważne gdzie produkowany? najważniejsze aby efekt końcowy był taki jakie sobie życzymy,
Seria HD juz mnie ucieszyła, zwłaszcza ilość wejść, no nic trzeba szukać kupca na 52XD1 , jakby ktoś był chcętny za super cene to zapraszam w styczniu,

RS4
Nie tak szybko pokaz oficjalny w styczniu wiec sprzedaz pewnie w marcu wiec u nas pewnie w maju:))))
co do parametrów nowej serii Sharpa, to papier przyjmie wszystko, zobaczymy jak to jest w realu, bo na razie Sony seria W ma lepszą czerń w realu niż Sharp XD1, a na papierze gorszą.

Co do plazm Full HD, technologie są gotowe od dawna, ale znowu, po co sprzedawać takiemu Panasonikowi nowe panele Full HD już teraz i zarabiać dużo mniej (bo matryce Full HD są znacznie droższe od 720p), skoro obecne serie PV, PX sprzedają się świetnie.
Dopiero jak sprzedaż spadnie do z góry zaplanowanego poziomu, to wtedy Panasonic zaatakuje z plazmami konsumenckimi Full HD w wielkości 50 i 58 cali. Na razie pokazują na co ich stać w wielkościach 65 i 103 cale, ktoś zapewne kupi i dołączy do grona "sponsorów" nowej technologii.
Zobaczcie, że na IFIE Samsung pokazał 5 plazm Full HD w wielkości 50, 58, 70, 82 i 102 cale. Wywołały sensację znakomitą jakością. A gdzie one są w sprzedaży ? Nie ma, bo na razie świetnie sprzedaje się 7-ma seria z matrycami 720p i o to chodzi, żeby jak najdłużej wycisnąć kasę z tego, na czym się najwięcej zarabia.
Dlatego np. Panasonic już od ponad roku nie zmienia kolekcji i mimo, że wprowadził już profesjonalne monitory plazmowe Full HD (np. TH-50PF9EK), to seria konsumencka jeszcze się nie ukazała. Po co kanibalizować świetnie sprzedające się 50PX600, 50PV600, 50PV60 ? Jak by wypuścili konsumencką plazmę Full HD w dobrej cenie, to jutro nikt nie kupiłby plazm 720p, chyba że zrobiliby taką cenę jak na Pioneer 5000EX, ale wówczas dołożyliby do interesu, a plazma Full HD, tak jak rewelacyjny, ale za drogi Pioneer, byłby tzw. Świętym Graalem.
Tu kłania się ekonomia i zasada krzywej sprzedaży produktu. Póki co sprzedaż plazm 720p ma się dobrze, zarabiamy na nich więcej i nie ma potrzeby zmieniać kolekcji. Więc nie upatrywałbym w tym żadnej porażki technologii plazmowej. To po prostu ekonomia, a nie technologia.

PS. Po diabła produkować plazmy i w ogóle ekrany Full HD poniżej 40 cali, z 3-4 metrów nie widać żadnej różnicy między "Full" i "720p" i taka idea przyświeca producentom plazm.
To dokładnie tak samo, jak pisanie, że aparat fotograficzny kompaktowy z matrycą 10 mln pixeli robi lepsze zdjęcia i niż z matrycą 5 mln pixeli. Testy w branżowych pismach temu zaprzeczają, tak samo z ostrością obrazu oglądanego z odległości 3 m, różnicy nie widać, bardziej liczy się ostrość w ruchu, czyli odświeżanie.
Ale klienci są zaczarowani magicznym logo Full HD i kupują wersje 40, 37 a może za chwile i 32 cale i dlatego producenci temu ulegają i takie TV produkują.
Na upartego Hitachi ma gotową plazmę z natywną Full HD w wielkości 42 cale (mam jej zdjęcie i parametry z IFY), ale znowu to tylko parametry na papierze, dla użtkownika siedzącego w salonie 3-4 metry od ekranu nie robi żadnej różnicy, chyba że ktoś będzie siedział z nosem 1-1,5 od ekranu.


Co do plazm Full HD, technologie są gotowe od dawna, ale znowu, po co sprzedawać takiemu Panasonikowi nowe panele Full HD już teraz i zarabiać dużo mniej (bo matryce Full HD są znacznie droższe od 720p), skoro obecne serie PV, PX sprzedają się świetnie.
Dopiero jak sprzedaż spadnie do z góry zaplanowanego poziomu, to wtedy Panasonic zaatakuje z plazmami Full HD w wielkości 50 i 58 cali.


W USA trwa bojkot plazm Panasonika, więc będą musieli zrobić jakiś szybki ruch, a jeśli tam zareagują to w Europie szybko też.

Co do plazm Full HD, technologie są gotowe od dawna, ale znowu, po co sprzedawać takiemu Panasonikowi nowe panele Full HD już teraz i zarabiać dużo mniej (bo matryce Full HD są znacznie droższe od 720p), skoro obecne serie PV, PX sprzedają się świetnie.


Z pewnością producenci plazm zarabiają na modelach 720p. Jednak jest pewna grupa klientów, która jest zdecydowana na FullHD i nie kupi panelu 720p. Są więc oni "zmuszeni" do zakupu LCD, bo wśród plazm nie ma w zasadzie żadnego wyboru. Skoro więc wyprodukowanie plazmy FullHD nie stanowi problemu to chyba sensowne byłoby wypuszczenie kilku modeli aby konkurować z LCD FullHD.


Nie tak szybko pokaz oficjalny w styczniu wiec sprzedaz pewnie w marcu wiec u nas pewnie w maju:))))


Poważnie? to żeś mnie rozczarował, hehe, nie załapałeś no trudno.

Pzdr.


W USA trwa bojkot plazm Panasonika, więc będą musieli zrobić jakiś szybki ruch, a jeśli tam zareagują to w Europie szybko też.


No i może na wiosnę w końcu pojawi się konsumencka wersja 50PF9EK, zobaczymy.

A tymczasem Sony, czując oddech plazm Full HD, nadchodzących technologii SED, OLED z lepszą jakością obrazu niż LCD już planują uderzenie z FED (podobne do SED).



... co do parametrów nowej serii Sharpa, to papier przyjmie wszystko, zobaczymy jak to jest w realu, bo na razie Sony seria W ma lepszą czerń w realu niż Sharp XD1, a na papierze gorszą.



Z góry dziękuję za podanie informacji, który parametr na papierze wskazuje bezpośrednio o wyższości czerni w jednym modelu nad drugim.

pzdr



Z góry dziękuję za podanie informacji, który parametr na papierze wskazuje bezpośrednio o wyższości czerni w jednym modelu nad drugim.

pzdr


To bardzo proste dla jednych, a bardzo skomplikowane dla innych
Więc tłumaczę z "wojskowego" na polski
Logicznie wnioskując , to kontrast dynamiczny 15000:1 w nowej serii Sharpa powinien gwarantować nawet 2x lepszy kontrast, a tym samym poziom czerni, niż 8000:1 w Sony serii W.
A co do aktualnej oferty, nawet biorąc pod uwagę kontrast natywny 2000:1 w serii XD1 do chyba 1500 lub 1800:1 w Sonym, powinno to dać lepszy kontrast i wynikający bezpośrednio z tego (czyli ze stosunku bieli do czerni) poziom czerni w Sharpie.
Piszę o tym "papierze" też dlatego, że profesjonalne mierniki kontrastu w rzeczywistości pokazują kontrast w płaskich TV na poziomie nie przekraczającym ok. 600:1 (np. testy w Audio-Video albo Video Mixie), więc te dane fabryczne na papierze to tylko pobożne życzenie producenta (dotyczy to wszystkich płaskich, nie tylko LCD).
pozdrawiam



.....


Dla słabszych dwa razy : to było podchwytliwe pytanie typu retorycznego

BTW - poza Toshibą, nie spotkałem się z żadnym producentem podającym podstawę swoich opisów dotyczących wartości kontrastu.

BTW2 - szczerze powiedziawszy nie do końca rozumiem fetyszowanie poziomu czerni, jako jedynego lub najważniejszego wyznacznika jakości odbiornika

pzdr



Na CES 2007 Samsung pokaże pierwszą na świecie plazmę model HP-TS064, posiadającą rozdzielczość Full HD, tawrdy dysk i łączność Wi-Fi. .......

Źródło NT


Widać plazmy mają sie dobrze. Pierwszy kombajn PDP fullHD.
No niestety z Sony W jest taki pronblemże nawet jezeli ma lepsza czerń to niestety ma pikseloze i rozmycie obrazu nawet w wysokiej rozdzielczosci co mnie bardziej niz zdziwilo kiedy to ogladałem. X i W podlaczone przez HDMI i KOMPONENT z NBOXA na programie Discovery HD.


No niestety z Sony W jest taki pronblemże nawet jezeli ma lepsza czerń to niestety ma pikseloze i rozmycie obrazu nawet w wysokiej rozdzielczosci co mnie bardziej niz zdziwilo kiedy to ogladałem. X i W podlaczone przez HDMI i KOMPONENT z NBOXA na programie Discovery HD.


to zupełnie inny problem, mi chodziło od samego początku, że nie ma co się podniecać parametrami na papierze w przypadku kontrastu dynamicznego, a nawet natywnego, bo w realu widać co innego.


Dla słabszych dwa razy : to było podchwytliwe pytanie typu retorycznego

BTW - poza Toshibą, nie spotkałem się z żadnym producentem podającym podstawę swoich opisów dotyczących wartości kontrastu.

BTW2 - szczerze powiedziawszy nie do końca rozumiem fetyszowanie poziomu czerni, jako jedynego lub najważniejszego wyznacznika jakości odbiornika

pzdr


jakie pytanie, taka odpowiedź

BTW1 - wystarczy poczytać dane techniczne z instrukcji, np. Sony, a nie tylko podpisy na etykietach w MM

BTW2 - czerń to nie fetysz, to coś, czego LCD po prostu nie ma, a co było dobitnie wykazane na Audio-Show w zestawieniu z plazmą o wcale nie referencyjnym poziomie czerni.
We wszystkich ekranach najważniejsze parametry to właśnie kontrast (czerń, która wpływa na naturalność i głębię kolorów) i ostrość obrazu, szczególnie w ruchu, na co ma wpływ reakcja matrycy, a nie rozdzielczość.
Oba te najważniejsze parametry w LCD są najsłabsze ze wszystkich dostępnych technologii.
Rozdzielczość natywna matrycy ma tutaj drugoplanowe znaczenie, co wykazał Pioneer na pokazie w zestawieniu z LCD Full HD Philipsa.




BTW1 - wystarczy poczytać dane techniczne z instrukcji, np. Sony, a nie tylko podpisy na etykietach w MM
BTW2 - czerń to nie fetysz, to coś, czego LCD po prostu nie ma



ad. 1 Podaj metodę pomiaru kontrastu przez Sony. Poszukaj na forum - podałem jak to robi Toshiba. Podaj odpowiednik, albo odszczekaj
ad. 2

fetysz [portug. feitiço ‘czary’], religiozn. przedmiot naturalny (np. kamień) lub sztuczny (np. figurka) będący, ze względu na zawartą w nim moc magiczną, przedmiotem kultowym w religiach ludów niecywilizowanych.

bez pzdr - dla mnie EOT, no chyba, że wrócimy do tematu.


Zielonego to już jest za dużo w tych panelach. Właśnie problem nadmiernej posterazacji bierze się stąd, że przy wielu odcieniach szarości obraz wpada w zielony. Ten sam problem mają również LCD Sony i Samsunga, ale nie w tak dużym stopniu jak u Sharpa, gdzie już w starszych modelach GA, GD występuje, a inżynierowie nic z tym nie robią jakby problemu nie było.
Jeśli producenci plazm z panelami FullHD, zejdą z cenami do poziomu LCD lub nawet 10-15% droższymi od LCD to plazmy nie wyginą przed nadejściem wspomnianych SED czy OLED. Wystarczy porównać jakość SD na obu panelach fullHD, wynik nie jest niespodzianką.


mystic....jaskrawość na minus 6 i po zielonym...hehe...i po szczegółach
Z tym zielonym to sorry, ale mylisz chyba skutek z przyczyną. Przyczyną posteryzacji w ge1są ustawienia gamma i tylko efektem ubocznym jest ten zielony z czarnym - nie oznacza to, że jest zielonego za dużo.
Masz w końcu ustawienia z 37xd1 na 37ge1?

Nowe podświetlenie w HD1 zapowiedziane na IFA jako multiwaveband - po dopytaniu się okazało się, że oprócz czerwonych diod (karminrot lub crimson - czyli rgb+) będą zielone - ma na celu poprawę gammy i głębi kolorów, na pewno nie będzie bardziej "zielono". .

Pozsteryzacja występuje na słabym sygnale. Chyba nie masz jej na źródle 1080i? GE1 jest fabrycznie ustawiony na b. dobry sygnał hd.

Pozdr.



Całe wydażenie z kompromitującą Sharpa serią XD1 uczy wiele.
Poszczególe przekątne to zupełnie inne jakościowo produkty.

Sharp stosuje na różnych rynkach różne komponenty typu matryca - panel.
Zapewne do ubogiej Polski idą TV z matrycami od poddostawców tanich.
Info o takiiej polityce handlowo - zaopatrzeniowej Sharpa jest oficjalnie dostępne w necie.

OSTROŻNIE.
I jeszcze raz ostrożnie.
Nie może być przepływu informacji działów R&D z handlowcami na takich targach jak w Berlinie.
A więc od zawsze uznałem za nie celowe wizytowanie takich pokazów.

Sharp musi teraz uderzyć czymś bo póki co leży na łopatkach.
Zgadzam sie z opinią z tego forum, że brak progresu technologii LCD jest największą porażką rynku HD.

Ale pozwolę sobie zauważyć, że plazmy Full HD to taka sama porażka, bo pokazano prototypy i nic dalej się nie dzieje. Po prostu ich nie ma. SUPER oszustwo.
Bo żeby coś oferować to trzeba to umieć najpierw wyprodukować w masowej skali.
Takiej możliwości życzę Pioneerowi a nawet wielkiemu i bogatemu Panasowi.
Wielkim nieobecnym na półkach sklepowych.

To także porażka 2006.
nowetrendy.pl 8.12.2006. ponad połowa sprzedanych w Japonii LCD TV pochodziła z wytwórni firmy Sharp. to się nazywa pozycja na łopatkach.



Zapewne do ubogiej Polski idą TV z matrycami od poddostawców tanich.
Info o takiiej polityce handlowo - zaopatrzeniowej Sharpa jest oficjalnie dostępne w necie.



Czy możesz pokazać źródło, to by było wielce pouczające.

pozdr.




Czy możesz pokazać źródło, to by było wielce pouczające.

pozdr.


Tomuś, kolejny wyznawca spiskowej teorii dziejów, a za dwa lata będzie koniec świata.
Prosze o wytlumaczenie jedej kwesti.

Mowienie o poziomie czerni w przypadku LCD ma gleboki sens ze wzgledu na technologie.
Jaki jednak ma sens porownywanie czerni pomiedzy modelami plazm ? Przeciez tam czern uzyskuje sie jak cos nie swieci. A przeciez w cakowitej ciemnosci nawet kolor bialy wydaje sie czarny. Tak wiec , jesli pomiedzy plazmami sa jakies roznice w czerni to chyba tylko od swiatla zewnetrznego odbitego. Ale czy jest to wystarczajace aby wogole mowic :



w zestawieniu z plazmą o wcale nie referencyjnym poziomie czerni.



Nowe podświetlenie w HD1 zapowiedziane na IFA jako multiwaveband - po dopytaniu się okazało się, że oprócz czerwonych diod (karminrot lub crimson - czyli rgb+) będą zielone - ma na celu poprawę gammy i głębi kolorów, na pewno nie będzie bardziej "zielono". .


Nie miałem na myśli tego, że z powodu dodatkowego podświetlenia zielonymi diodami będzie bardziej zielono. Nie zrozumiałeś humoru .



.... Przyczyną posteryzacji w ge1są ustawienia gamma i tylko efektem ubocznym jest ten zielony z czarnym ...
Masz w końcu ustawienia z 37xd1 na 37ge1?


Mam nastawy z 37XD1 i mogę stwierdzić, że raczej nie tylko ustawienia gamma są przyczyną, ale budowa samej matrycy. Porównywaliśmy GE1, GA9, 40X2000, przy projekcji DVD LoRII - połączone dobrym scartRGB, odtwarzacz bez progresywnego. W obu sharpah choć to różne matryce, praktycznie każde przejścia w ciemne sceny kończy się zieloną gradacją. W X2000 ten efekt praktycznie nie ma mniejsca (tylko przy słabym sygnale SD, a i tu tylko przy wyjątkowo słabym bitrate). Na Pioneerze 436XDE, tego efektu nie uświadczysz. XD1 nie miałem możliwości porównać równolegle, choć przyglądając się na wystawce nie widziałem tego, jednak oświetlenie i źródło nie pozwoliło obiektywnie stwierdzić. Wieksze kombinacje gamma w service GE1 nie przynoszą oczekiwanego efektu i nie likwidują posteryzacji.



Pozsteryzacja występuje na słabym sygnale. Chyba nie masz jej na źródle 1080i? GE1 jest fabrycznie ustawiony na b. dobry sygnał hd.


Tak to prawda, jednak cóż z tego, skoro tele jest skierowany na segment home, to raczej tylko do kina nie będzie używany. Jednak fakt niektóre reklamy robione na PC na tvn dech potrafią zaprzeć, wyglądają lepiej niż HD na nsport. A już kręcący się jogurt Yogobela, mniam.

btw. Pisałeś coś, że kolega planował zakup tego TV. Czy już go ma ? Czy zrezygnował ?



btw. Pisałeś coś, że kolega planował zakup tego TV. Czy już go ma ? Czy zrezygnował ?


Ma, ale jeszcze u niego nie byłem i pewnie w styczniu, ale kupił bardzo dobrze, nie chcę tu nawet pisać za ile, bo zadziobią.

pozdr.




edit : jestem ciekawy czy te "120HZ frame conversion" to będzie odświeżanie 100Hz w Europie w LCD ? (typu Samsung czy Toshiba. Pewnie własne. oby lepsze niż wymienione)


Spekulacja tylko, że będzie w HD1, ale tak wygląda odświeżona strona Micronasa - chip jest teraz truD HD i ma 100/120 Hz:

http://www.micronas.com/products/trud_HD/i...me%2Findex.html

pozdr.

tymczasem, tak jak już ktoś pisał, niemiecki miesięcznik Video przetestował Sharpa 46XD1.
Ocena obrazu wypadła dobrze, ale bez fajerwerków, XD1 dostał 29 na 40 pkt.
Tyle samo dostał w sierpniu Sony 46X2000.

Dla porównania przypomnę, że Pioneer 5000EX dostał 52/60 pkt oceniany jako monitor, po przeliczeniu proporcji, gdyby Pioneer był oceniany jako TV = 34,67 / 40 pkt.
Pioneer 507XD dostał 48/60 pkt. = 32 / 40.
Panasonic 50PX600 dostał też 48/60 pkt. = 32 / 40 pkt. (Panasonic dostał identyczne noty co Pioneer 507XD za jakość obrazu HD, ale w SD Panasonic był o 2 pkt lepszy od Pionka).
Panasonic 42PV60 i 37PV60 dostały 33 / 40 pkt.
Sony KDS-55A2000 - 49/60 = 32,67 / 40 pkt.
Philips 42PF9731D dostał 32 / 40 pkt.
Samsung LE-40M91 - 33 / 40 pkt.

Nie chce przez to nikomu nic udowadniać, podaję te wyniki tylko i wyłącznie w celu informacyjnym.
Zwracam jedynie uwagę, że ocena obrazu w niemieckim Video dotyczy ogólnego wrażenia i jest ważona zarówno dla sygnału SD jak i HD. Gdyby było tylko SD, albo tylko HD, to wyniki zapewne byłyby inne.

pozdrowienia
Nie ma jeszcze linku, ale w What Plasma najnowszym 46XD1E ma 5 na 5 - i co z tego?

Nie wiem czego się czepiłeś tego W2000, on naprawde ciagnie smugę, dodatkowo wystepuja wady podswietlenia, zobacz sam.

pozdr.



Nie ma jeszcze linku, ale w What Plasma najnowszym 46XD1E ma 5 na 5 - i co z tego?

Nie wiem czego się czepiłeś tego W2000, on naprawde ciagnie smugę, dodatkowo wystepuja wady podswietlenia, zobacz sam.

pozdr.


to fakt, że ciągnie smugę, tak samo jak Samsung i Toshiba (ale nie te 100 Hz).
Sharp jest faktycznie pod tym względem lepszy.
Nie zauważyłem jednak ani razu (a oglądałem w sklepach kilka egzemplarzy W2000) na niebieskim tle problemów z podświetleniem.
Natomiast widziałem je 2 razy właśnie na Sharpie XD1, niebieskie tło tam miało takie jaśniejsze i ciemniejsze plamy, tło nie było jednolite, a w Sony tego nie widziałem.
IMHO kolory i ich głębia bardziej mi odpowiadają w W2000 niż w XD1, ale to moje subiektywne odczucie.
Chcę przetestować czy czyta to moderator.

2/3 tego postu jest nie na temat - post jest b. wazny - powinna byc zmieniona nazwa, albo post wyczyszczony i połączony z historycznym postem o HD1 po IFA lub testem by RS4.

pozdr.

To skoro tojest juz tutaj to napisze ze widxzialem w koncu test w HEIMKINO i obraz 37 XD1 został oceniony na 1,1 a cały telewizor na 1,3 Zwyciezyl test i uznany zostal za Spitzenklasse. Ale jak to ktos zauwazyl to tylko testy w gazetach.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl