ďťż

Ustawienia Amplitunera.

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Witam. Moje ustawienia Amplitunera Onkyo 606 -Front 60Hz ,Center 60Hz ,Surround 60Hz ,LPF of LFE 80 Hz ,pokretlo w subie ustawilem na 60Hz i pytanie czy ta sa optymalne ustawienia (zgranie amplitunera z subem) czy popelnilem jakis blad ?,pozdr...........


Pokrętło w subie ustaw na MAX albo wyłącz filtr (jeśli można), głośność na 50%.

Odpal kalibrację Audyssey (dobry poradnik tutaj: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=14456895).

Po skończonej kalibracji crossover ustaw 80 Hz na wszystkich głośnikach, wszystkie głośniki ustaw na "small". Powinno być git.
Sub ma 2 pokretla -jedno od czestotliwosci zakres 40 -150Hz i drugi vol (wzmocnienie) .Czyli jak mam suba ustawionego na czestotliwosc 60Hz i w amplitunerze fronty 60Hz (odciecie) aby niski bas przejal sub to jest to bledne rozumowanie ? Czlowiek uczy sie na bledach ,prosze o wyjasnienie ........
Błędnie, bo 50 Hz na subie nie równa się 50 Hz na ampli - długa to kwestia do wyjaśniania. Generalnie chodzi o to, żeby założyć tylko 1 filtr na niskie częstotliwości. Jeżeli nie masz możliwości jego wyłączenia na subie, to powinieneś ustawić max, tak że tylko amplituner dokonuje podziału na sub i głośniki.
Głośność, tak jak pisałem wyżej, ustaw na połowę skali. Audyssey ją sam skoryguje.


Czyli pokretlo czestotliwosci suba mam ustawic na 150 Hz ,vol suba 50% i wlaczyc kalibracje amplitunera Audyssey ? ,jezeli dobrze rozumuje to dzisiaj przetestuje. Mam nadzieje ,ze bas po tych ustawieniach bedzie niski typowo kinowy. Dziekuje za rady ........
Tak, jak napisałeś. Przeczytaj poradnik, do którego podałem Ci linka... Kluczowe jest odpowiednie ustawienie mikrofonu.

A po kalibracji obowiązkowo:
a/ wszystkie głośniki na "small"
b/ crossover na 80 Hz

Możesz się pobawić też w odpowiednie ustawienie subwoofera - ustawiasz suba tam, gdzie siedzisz, a sam czołgasz się po pokoju i szukasz najlepszego basu . Potem w tym miejscu ustawiasz subwoofer. Podobno działa .
Zrobie tak jak napisales i mysle ze bede zadowolony ,czolganie pozostawie swojej dobermance bo robi to profesjonalnie .Jeszcze raz dzieki za rady a o wyniku poinformuje wieczorkiem .Pozdrawiam.......

ps.
jedna rzecz mnie zastanawia ,przegladam setup amplitunera i nie ma zadnego przelacznika "small" czy tam "large" ,jezeli Onkyo 606 posiada te ustawienie to gdzie to szukac ? ..........
Zrób najpierw autokalibracje.
U Ciebie jest w Speaker Config Full Band i crossover, więc jeśli przestawisz na 80 Hz, to już nic nie musisz zmieniać.

P.S. Też mam dobermankę - słodkie psiaki .

Kluczowe jest odpowiednie ustawienie mikrofonu.
To jakie jest najlepsze ustawienie mikrofonu? Sory że pytam ale bardzo słabo znam angielski i mogę coś źle zrozumieć z tej instrukcji.

To jakie jest najlepsze ustawienie mikrofonu? Sory że pytam ale bardzo słabo znam angielski i mogę coś źle zrozumieć z tej instrukcji.
Na wysokości ucha i koniecznie musi leżeć "płasko", wskazując na sufit

Tak, jak napisałeś. Przeczytaj poradnik, do którego podałem Ci linka... Kluczowe jest odpowiednie ustawienie mikrofonu.

A po kalibracji obowiązkowo:
a/ wszystkie głośniki na "small"
b/ crossover na 80 Hz

Możesz się pobawić też w odpowiednie ustawienie subwoofera - ustawiasz suba tam, gdzie siedzisz, a sam czołgasz się po pokoju i szukasz najlepszego basu . Potem w tym miejscu ustawiasz subwoofer. Podobno działa .

czy aby napewno pokretło w subie ustawic na 150 hz a nie powinno byc na 40?? to przeciez jest max
Bo odcięciem częstotliwości ma się zająć amplituner, a nie subwoofer.
czytajac na sasiednim forum porady pana raduasaf , poustawialem swoja rxv3800 wedle jego zalecen i moj sprzet w kinie odżył na nowo
zawsze myslalem ze glosniki musza byc na large skoro sa duze ale wtedy nei dziala crossover wiec postawialem je na small cross na 80 hz w subie na max przedtem oczywiscie kalibracja

i powiem ze brzmienie mnie powaliło
przeczytalem duzy artykul ze thx i dolby zaleca cross w 80 hz
takze musi cos w tym byc

Ostatnio wnikliwie studiowałem "tył" Sony STR-DG910 (ten model ma chyba ze dwa lata na rynku)
i zauważyłem....cztery wyjścia na subwoofer!!

W szeroko pojętym znaczeniu kina domowego (5.1, 6.1, 7.1) basowiec jest jeden.
Jest to jakiś bajer od Sony, czy też czegoś nie rozumiem?

Do niektórych ampli można podłączyć 2 suby. A to są pewnie wejścia high-power...
Mam pytanie , w jakiej pozycji po całej operacji ustawiania sprzętu zostawiacie Crossover w subku ?? 150 czy 40 Hz ??
NAJPIERW ustawiasz 150, potem kalibrujesz. Potem nic nie zmieniasz.
No właśnie wydaje mi się że gdy jest odcięcie ustawione na 40 Hz wszystko gra jak należy A sprzętem dysponuję konkretnym - sub Velodyne CHT15-Q, tak jak przestawie na 120 Hz zaczynają się wibracje i różne niestworzone rzeczy , a tak to jest konkretne pierdnięcie ( raz a zdrowo:) )
Temat bardzo interesujący, widzę że czeka mnie ponowna kalibracja głośników. Przy okazji może sam się czegoś dowiem. A co zrobić z trochę innym problemem :

W panelu sterowania karty X-Fi mam także dostępne podobne parametry :

Enable Bass Redirection

Crossover Frequency (10-200 Hz)

Subwoofer Gain (+15dB)

Subwoofer Level (0-100%)

Wiem co się mówi o serii tych kart jak i ich sterownikach, sam mam podobne zdanie ale do tej pory nie znalazłem lepszego rozwiązania i się przyzwyczaiłem.

Powyższe ustawienia działają jedynie w analogowym trybie odsłuchu (połączenie mini-jack -> chinch) w trybie cyfrowym (mini-jack->coaxial) są także dostępne ale nie mają żadnego wpływu na wypuszczany dźwięk.

Z trybu analogowego korzystam podczas słuchania muzyki i grania ponieważ dźwięk ma lepszą barwę a zakłócenia są praktycznie nieodczuwalne, tryb PCM nie tylko z tej karty ale z każdej innej i z innych urządzeń (iriver H120) wydaje mi się mniej naturalny a dźwięki często mocno zniekształcone.

Do rzeczy , wiem że nie jest zalecane korzystanie z kilkukrotnego odcięcia dźwięku (sub, amp , sterownik) ale w tym przypadku nie mam wyboru. Korzystam z funkcji :

Bass Redirection , Subwoofer Frequency 80Hz, czasem także Subwoofer Gain w sterowniku ponieważ ponieważ brakuje mi basu po analogu, przy tych samych ustawieniach dźwięk cyfrowy DD , DTS i wielokanałowy LPCM (ATi HDMI) jest w pełni zadowalający i niczego więcej nie muszę dopalać przy basach.

Sprzętowe ustawienia Suba są stałe :

Gałkami Crossover na 80 Hz

Volume 30 %

Ustawienia ampa po kalibracji :

Front Full Band
Center 100Hz
LFE 80Hz
Surround Full Band
SurroundBack 80Hz

Co ciekawe amplituner podczas kalibracji inaczej zidentyfikował pasmo głośników SurroundBack i Surround które są w rzeczywistości fizycznie identyczne

Opis głośników :

Quadral 500F

28-22000HZ 4-8 OHM

Konstrukcja 3- drożna, tylny bass-reflex
Moc znamionowa 120 W
Moc maksymalna 240 W
Pasmo przenoszenia 28 Hz - 22.000 Hz
Impedancja 4 - 8 Om
Efektywność 89 dB
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 1500 / 3500 Hz

Infinity Alpha HCS II

Center 6 ohm

Recommended Power Amplifier Range 10 - 60 W
Frequency Response 80Hz - 22kHz
Sensitivity 88 dB / 2,83V / 1 m
Nominal Impedance 6 ohms
Crossover Frequency 4 kHz

Satellites 8 ohm 80-22000 hz 60W

Recommended Power Amplifier Range 10 - 60 watts
Frequency Range 80 Hz - 22 kHz
Sensitivity 88 db / 2.83 / 1 m
Nominal Impedance 8 ohms
Crossover Frequency 3,5 kHz

Subwoofer 110W 8 ohm 45-150 HZ

Amplifier Power (RMS) 110 watt
Crossover Frequency 40 Hz - 130 Hz (user adjustable) 2 db/octave
Low-Frequency Driver 210 mm Custom Designed Pulp Cone

Jeśli po dokonanej kalibracji na wybranych i podanych powyżej ustawieniach subwoofera (80Hz, 30 %) podbiję bas z poziomu suba, to jego głośność oraz natężenie będzie za duże zarówno przy połączeniu cyfrowym jak i analogowym.

Pytanie brzmi czy jest to przypadłość X-Fi nie do przeskoczenia czy może warto dokonać ponownej kalibracji tak jak opisałeś to radosuaf powyżej a dopiero potem korygować resztę z poziomu suba i X-Fi ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
głośniki ustawić na male,ok
odcięcie na 80 Hz,ok
a LFE mam ustawione na 100 czy tak bedzie ok,było 120
Benjamin8888, jaki masz amplituner?

apatch, wybacz, nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi :-). Jeśli dobrze zrozumiałem, to X-Fi będziesz musiał sobie ustawić "ręcznie". Gdzie masz te wszystkie ustawienia? Ja mam wersję XtremeGamer i nigdzie nie mogę tego znaleźć .

Benjamin8888, jaki masz amplituner?

apatch, wybacz, nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi :-). Jeśli dobrze zrozumiałem, to X-Fi będziesz musiał sobie ustawić "ręcznie". Gdzie masz te wszystkie ustawienia? Ja mam wersję XtremeGamer i nigdzie nie mogę tego znaleźć .


X-Fi XtremeMusic, wszystkie ustawienia są panelu sterowania Creative - Konsola, może i nie jasno napisałem , ale jak zawsze chciałem zawrzeć maksymalną ilość informacji w minimalnej formie no cóż taki jest tego efekt. Tyle że te ustawienia ręczne z tego co zrozumiałem powinno się ustawiać w momencie gdy nie masz takiej możliwości w amplitunerze lub samym subwooferze, kilkukrotne ustawienie tych samych parametrów na kilku poziomach przebiegu dźwięku chyba doprowadza do jeszcze większych przekłamań. Dla przykładu w samej Konsoli Creative może także poustawiać odległości głośników od miejsca odsłuchu tylko czemu to robić skoro podobne ustawienia są już wybrane w konfiguracji samego amplitunera.
a LFE mam ustawione na 100 czy tak bedzie ok,było 120

Zostaw 120 Hz.

Apatch, nie wiem, jaki masz amplituner. Wydaje mi się, że redirection i gain mógłbyś wyłączyć, a głośność zostawić w ustawieniu "default" - tak chyba byłoby najbardziej neutralnie. Na samym subie crossover też na maksimum. Sprawdzałeś, jak to wtedy wygląda? Aha, te głośniki Full Band poprzestawiaj na crossover 80 Hz .
Ja mam Onkyo 906
A jaka częstotliwość ustawiona w amplitunerze?
Benjamin8888 cos w tym jest ,rowniez jak zmniejsze czestotliwosc na subie z 150Hz na 60-70Hz to bas jest bardziej miesisty co tu gadac duzo ladniejszy i lepiej go czuc na "plecach" a niby amplituner steruje zakresem ,reszta ustawien w amplitunerze pozostaje -odciecia front ,centralny ,surround na 80Hz i LFE 120Hz .Ustawienie suba juz pozostawie na 60Hz moze to nie jest ksiazkowe ustawienie ale i co z tego jak duzo ladniej bas chodzi i brzmi .........
Ale w tym momencie masz "dziurę" w zakresie ~60-80 Hz, która nie jest W OGÓLE odtwarzana...
ok czyli fronty ustawie na fullband i dziura bedzie zniwelowana ,ale jak nadminilem crossover w subie zostawie na 60Hz bo bas naprawde jest wtedy duzo ladniejszy .........
To lepiej ustaw fronty na 50 Hz, jeśli możesz...
<Ale w tym momencie masz "dziurę" w zakresie ~60-80 Hz, która nie jest W OGÓLE odtwarzana...> jestes w bledzie. Jesli odcinasz na 40hz to nie znaczy ze te sub gra tylko do 40hz
No dobra, gra do 45 Hz może 50 Hz (przy dużo niższej głośności), a zaczyna obcinać już poniżej 40 tak naprawdę.
Ciekaw jestem czy te ustawienia dotyczyły by Yamahy 863?
erikos dla yamahy jak najbardziej kolejnosc jest taka i tak zrob jak ci napisze

warunek musisz miec dobrego suba !

ustaw suba na max odciecie to jest pewnie 150hz gałka suba na max
glosnosc na polowe
włacz ypao
poczekaj na koniec
po finishu zrob koretke ypao bo i tak źle ustawil na bank

mimo ze posiadasz duze kolumny ustaw je wszystkie na small

bas out -ustaw na SWFR

cross over ja osobiscie polecam 60 hz
poniewaz mysle ze masz kolumny patrafiace przenosic z duze efektywnoscią juz ponad 60 hz to niema sensu w to angazowac suba
a wiec ustaw cross na 60 basem ponizej tego parametru bedzie sie zajmowal sub a powyzej 60 hz beda sie zajmowac kolumny !
i to jest rewelacyjne ustawienie dla yamaszki

pod warunkiem ze masz porzadnego mocarnego suba ! ktory brzmi i czesie budą a nie chałasuje ! pozdro
Dzięki kolego za w/w opis.
Będę dziś testował i porównam różnice.

Edit:

Więc tak:
Mój YPAO spisał się bardzo ładnie, crossover też sam ustawił na 60Hz i bass out na SWFR korekty praktycznie były kosmetyczne.
Zmieniłem to fronty i centralny na Small.
Faktycznie brzmi lepiej i nie dudni bardzo podczas głośnego ogladania filmów z lektorem.

Pozdrawiam
tony niskie maja w kinie maja isc tylko z suba zaleznie od odciecia w kinie daje sie od 60 do 80 ! powyzej tych wartosci dopiero pracuja kolumny dlaczego? poniewaz sporo nawet porzadnych kolumn potrafi zejsc do 40 hz ale nie z taka skutecznoscia jak subwoofer:) i wtedy powstaje te dudnienie bo cienkie 40 hz naklada sie na potezne prawdziwe 40 hz suba:) a tymi czestotliwosciami ma sie zajac tylko sub

OCZYWISCIE ZE JEST LEPIEJ MUSI BYC LEPIEJ TO JEST TYPOWY KINOWY SETUP a oggromna zaleta jest uwolnienie i tak tandetnych koncowek amplitunera od niskich rejestrow co za tym idzie? mniej znieksztalcen w pasmie wysokim i srednim co za tym idzie? jeszcze lepssze brzmie pasma sredniego i wysokiego mniejsze ryzyko uszkodzenia kolumn ! pozdrawiam
Ja od początku jak rozpakowałem suba walcze z ustawieniami , wszystko ustawiam na tzw. swoje ucho . Może opisze przebieg operacji które wykonałem :
- kalibracja Onkyo , po której to przestawiłem i tak w sekcji "speaker config." fronty - na full band , center na 80Hz (THX) , i surroundy na 80Hz także . LFE 80 Hz również . Włącza się automatycznie opcja double bass.

Ok ja rozumiem że Onkyo mi to wszystko ładnie poustawiał , w związku z tym że moje kolumny mają dość wysokie pasmo przenoszenia , wszystkie wartości (w dB) są ujemne a zaskakujący jest poziom basu wychodzącego z ampli -15dB. Musiałem sobie go podkręcić ręcznie na -2dB , zmniejszając volume na subie na połowę. Teraz jeszcze małe poprawki ale ogólnie zaczęło mi się to wszystko podobać:) Oczywiście poziom crossovera na subie zostawiam na 50Hz.

Co ciekawe testując pliki THX na moim subie , które zawierają sample basu na poszczególnych pasmach widać że sub nie odcina elektronicznie wyższej częstotliwości , działa to bardziej na zasadzie filtru bo nawet ustawiając crossover na 40Hz można usłyszeć przytłumione ścieżki nagrane w czestotliwości 120Hz.

Najlepiej jest przy 16 Hz , ja nic nie slyszę a cała buda się częsie , ciekawe jak mój kot ale akurat go gdzieś wywiało , ale wydaje mi się że słyszy te niższe częstotliwości

Przy okazji dziękuję za wszelkie porady techniczne koledze Merkus THX.
<Co ciekawe testując pliki THX na moim subie , które zawierają sample basu na poszczególnych pasmach widać że sub nie odcina elektronicznie wyższej częstotliwości , działa to bardziej na zasadzie filtru bo nawet ustawiając crossover na 40Hz można usłyszeć przytłumione ścieżki nagrane w czestotliwości 120Hz. > Jaki wniosek z tego ustawiamy crossover w granicach od 40hz do max 80hz bym powiedzial. Sub niepowinien byc lokalizowany czyli powinno byc go slychac ale nie skad gra .Wszystkie czestotliwosci powyzej 100hz sa lokalizowane. Napewno nie jest to latwe do ustawic dlatego trzeba poswiecic temu duzo czasu.PS<sub to temat rzeka>Teraz sie dowiem
Mi ustawił onkyo na -13dB. Jak posłucham jakiejś strzelaninki to sie zastanowię czy zmieniać. U mnie poziom crossovera na 40Hz.

Autorus
Sub na maxa crossovera na 40Hz. onkyo na -12dB a ustawil po kalibracji na-15dB , ale i tak poustawialem po swojemu I jakos gra ale zawsze moze byc lepiej
No tak ale dla mnie przy -15dB wogóle nie ma basu , chyba że macie volume suba na maxa. A ja lubie tak 40-45 czyli 50-55% vol suba , bo zawsze jak coś sie dzieje moge latwo podkręcić sobie na subku i wtedy się dzieje
basu niema bo jak masz wszystkie kolumny na large to ewidetnie ten bas zjadają niestety nie z takim efektem jak by to mial wykonac sub

sprawa jest prosta majac suba w systemie ale uwaga nie byle jakiego !
to wszystkie kolumny chocby to byly krowy w kinie maja byc ustawione na small bo wtedy z ampli mozna dokonywac regulacji subwoofera odciec i innych pierdoł po ustawieniu na large crossover jest poprostu nie aktywny i pelne pasmo idzie na suba i glosniki ktore te pasmo i tak w porownaniu z subem marnie przenoszą co za tym idzie? paskudne dudnienie w pokoju a nie czysciutki dzwiek HD

z kolumn glownych ma isc pasmo srednie i wysokie tonami wysokimi niech sie zajmuja powyzej 60-80 hz
Ponadto, głośność suba powinno się tak wysterować, żeby po kalibracji mieścił się w zakresie +/- 3 dB. Jeśli jest -15 dB to sub jest ustawiony ZA GŁOŚNO i tutaj leży problem. Przycisz suba i powtórz kalibrację
Faktycznie cos moze być z ta głośnością Dzisiaj tez postaram się skalibrować przy poziomie sub 35.

Autorus
Zaraz sprawdzimy...
Okey , ja zrobiłem kalibracje mając ustawionego vol suba na 35/80 czyli poniżej 50% i Onkyo ustawił suba na -8,5dB . No właśnie po co mi taki mocny sub , idąc tym tokiem rozumowania
No właśnie, sam sobie odpowiedziałeś . A jak to teraz gra?
No nie bardzo gra... Za mało basu , muszę podkręcić vol suba na 60-70 w skali do 80. Teraz słychać że coś się dzieje.
napisze dla przypomnieja jakie sa moje ustawienia i teraz jestem naprawde w pelni zadowolony :

-ustawienia przed kalibracja - crossover suba ustawiony na 60Hz ,vol suba ustawilem na poczatku na 50% ale po kalibracji ampli ustawil mi suba na -15db wiec metoda prob i bledow vol suba zmniejszylem na jakies 20-30 % i ampli ustawil mi wzmocnienie syba na 0db

-po kalibracji ustawienia na ampli wygladaja tak fronty i glosniki surrond na fullband ,centralny 40Hz ,LFE 120Hz i tak pozostawilem nie zmienilem nic

zdaje sobie sprawe ze moze gdzies tam jest dziura w Hz. i nie sa to ustawienia ksiazkowe ale teraz naprawde pieknie wszystko gra ,bas jest mocny miesisty tylko musze mocniej umocowac listwy przypodlogowe bo podmuch je prawie zrywa i jest halas

dzwiek nie jest przebarwiony basem ale kiedy go potrzeba to ladnie pierd...nie
pokombinujcie z moimi ustawieniami a noz bedzie to zloty srodek i bedziecie zadowoleni

ps.
po kalibracji vol suba ustawilem na 40%
Jedna kwestia to skalibrowany dźwięk, druga to osobiste preferencje - wiele osób też uważa skalibrowane kolory za mdłe i im się nie podoba . Ostatecznie każdy może ustawić jak chce.

FIRMA, u Ciebie nie ma dziury, jeśli Xover jest na 60 Hz a kolumny na full - czy jest to ustawienie optymalne? Dla Ciebie jest i to się liczy .
Czyli teraz sub masz 75 W bardzo dobry pomysl To ten by ci wystarczyl JBL Northridge E 150 prawie idetyczne parametry

Czyli teraz sub masz 75 W bardzo dobry pomysl To ten by ci wystarczyl JBL Northridge E 150 prawie idetyczne parametry

wybacz merkus ale roznica miedzy e150p a es250p jest bardzo duza ,bas jest innej "jakosci" glebszy bardziej miesisty i nie jest to czcza gatka ale fakty sprawdzone i przetestowane............
Wiec tak dzis ustawiłem sub na vol 35, po kalibracji na onkyo wyszło -8,5dB, Zastanawiam sie czy nadal zmniejszać. Standardowo sub jak przyjechał był ustawiony na 30. Ale mamy zabawe z tymi ustawieniami tylko czasu brak
autorus, te +/-3 to tak ideał ideałów jak wszystko jest super zestrojone, a tak ogólnie to powinien się po prostu mieścić w skali. Jeśli u mnie w Onkyo jest od -12 do +12 dB to jeśli jest jedno i drugie ekstremum, to znaczy że jest za głośno lub za cicho, ale jeśli jest -11 lub + 11 to może być - pewnie wzmacniacz w subie też ma jakiś optymalny zakres, do którego niekoniecznie może się zaliczać 20% głośności . Więc przy tym -8,5 spokojnie możesz zostać.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl