Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowoĹci rapidshare download.
Witam,
z pierwszym swoim postem chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom tego forum. Jest ono niezmiernie cennym źródłem inofrmacji o nowych telewizorach i nowych technologiach w nich zastosowanych.
Spędziłem już kilka wieczorów wczytując się w wasze dyskusje. Dzięki tym dyskusjom udało mi się poznać trochę lepiej także i moje oczekawiania co do nowego telewizora. Samemu pewnie nigdy bym nie doszedł do takiej wiedzy.
Miałbym do was jeszcze wielką prośbę o krytyczną ocenę wspomnianych przeze mnie dwóch moich typów. Ciekawi mnie praktyczna strona użytkowania tych telewizorów i wypowiedzi osób posiadających taki telewizor będę szczególnie cenne zarówno dla mnie jak i pewnie innych użytkowników tego forum. Wiem, że nie ma ideału na rynku, a decyzję o zakupie chcę podjąć świadomie, znająć zarwono mocne jak i słabsze aspekty jednego z telewizorków.
Z góry dziękuję za wszelkie wasze opinie i spostrzeżenia!
Oto moje typy
- Samsung LE46A956 vs. Sony KDL-46Z4500
Naprawdę trudna decyzja. A956 to najwyższy model Samsunga . Sony to model drugi od góry, więc generalnie czołówka obu firm. Niby 46A956 to LCD podświetlany diodami LED, a więc powinien mieć lepszą czerń, ale z drugiej strony Sony ma system 200 Hz, a nawet 100 Hz jest bardziej dopracowany niż w Samsungu. Ciężko doradzić. Chyba musisz samemu dokładnie obejrzeć oba i zadecydować. Przede wszystkim określić co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze LCD.
Na tym forum znajdziesz test zrobiony przez Gmeru obu tych LCD ( 55A956 i 40Z4500 )
Na konkurencyjnym forum jest też test obu tych LCD.
Sporo się naczytałem na temat obydwu telewizorków i mimo, że dużo wiem, to są to niestety dla mnie papierowe "osiągi". Fajnie by było móc usłyszeć od innych użytkowników co dobrze śmiga w tych telewizorkach, a co niestety kuleje.
Mam niestety dylemat, bo już byłem zdecydowany na Soniacza, a po rozmowach z różnymi sprzedawcami rozważam dalej Samsunga. Problem jest niestety jeszcze tej natury, że sprzedawcy zawsze mi sugerują ten telewizor, który mają na stanie
I komu tu wierzyć, Samsung szczyci się podświetleniem LED-ami, a jednak dalej ta czerń jest jeszcze do poprawienia, a w Sonym, niby 200 HZ, ale zarzuca siętemu efekt brazylijskiej Telenoweli i obydwa te fakty są nie do podważenia.
Heh... będę wdzięczny za dalsze spostrzeżenia również innych użytkowników
Nie sugeruj się tym co gadają sprzedawcy, tylko sam dokładnie zobacz oba te LCD. Poproś aby podłączyli Tobie odtwarzacz blu-ray ( np: taki który byś chciał kupić ) i puścili jakiś film ( także dvd ).
Niestety w sklepach typu Saturn, czy MM jeżeli chodzi o telewizje, to jest chyba tylko dostępny sygnał SD więc na takim sygnale będziesz musiał go testować.
Co do sprzedawców. Dzisiaj byłem w jednym z MM w Warszawie i ogłądałem plazmę Panasa 50PY800. Na jakimś czarno białym teledysku zobaczyłem za szybko poruszającymi się postaciami zieloną poświatę ( na tym forum ten problem był już opisywany ). Poprosiłem sprzedawcę i spytałem czy też to widzi. Wiesz co on mi odpowiedział, że przecież nie muszę oglądać tego programu i radzi przełączyć na inny, a tak w ogóle to jest wina sygnału.
Totalna załamka i ręce opadają.
Przy tak wysokich modelach w grę wchodzą raczej dodatki typu: kto ile daje gwarancji, jak prezentują się oba TV, jak działa menu itp. Słabo, to one nie świecą.
Czy myślicie, że technologia LED-owa w Samsungu jest już dopracowana? Czy raczej jeszcze się w to nie pchać?
Jaką żywotność mają takie telewizorki?
Świetlówki w Sony ponoć wytrzymują 60.000 godzin, a po jakim czasie widać spadek jakości świecenia? Czy może w całym okresie użytkowania świecą one bardzo dobrze?