ďťż

Samsungi R81/82 R71/72 różnice

Katalog wyszukanych fraz

Filmy z polskim lektorem i dubbingiem nowości rapidshare download.

Dziś miałem możność pomordować trochę nowego Samsunga R82 i chciałbym zwrócić uwagę potencjalnych i niezdecydowanych kupujących na kilka, wydaje mi się, istotnych szczegółów.

Nie przepadam jakoś szczególnie za Samsungami z racji dyskusyjnej dość dla mnie prezentacji kolorów, trochę mi ona nie odpowiada, ale o gustach się nie dyskutuje

A ponieważ udało mi się dorwać w łapki R82 w wersji 32 calowej, to postanowiłem go trochę pomęczyć w kwestii ustawienia obrazu do stanu bardziej zjadliwego.

Połączenie Component - Nbox, sygnał SD podawany z boxa jako 1080i, czyli taka typowa nboxowa szara rzeczywistość na stacjach SD. Na domyślnych ustawieniach standardowo tragedia, więc zacząłem się zagłębiać w menu no i mam parę spostrzeżeń:

Jakiś mądry skośnooki gość projektujący menu stwierdził że można by wreszcie dać większe możliwości użytkownikowi na regulację obrazu pod własne gusta.

Teraz wreszcie wyciągnęli cały "magic" z DNIe do wierzchu, wszystko można włączać z poziomu menu, także kontrowersyjne ulepszacze, no i kurcze bardzo dobrze . Nie zaobserwowałem też wkurzającej zmiany jasności matrycy w zależności od wyświetlanego obrazu. Za to jest porządna ręczna regulacja świetlówek w 10 krokach.

No i jest też coś na kształt rozbudowanego menu zaawansowanego i tu dopiero jest to co misie lubią najbardziej: regulacja balansu bieli, regulacja składkowych kolorów, włączanie i wyostrzania krawędzi i regulacja GAMMY. Tu nie powiem, szczęka mi lekko opadła, regulacji gammy się nie spodziewałem w odbiorniku klasy popularnej (cena). Wreszcie można coś powalczyć ze szczegółami w ciemnych scenach. Kombinacja jasności, kontrastu, dynamicznego kontrastu, regulacji podświetlenia no i wreszcie gammy daje nam spore możliwości. Do tego kupa "przełączników" w menu odnośnie pozostałych składników "postprocessingu" obrazu i "Fine Tuning" kolorów, pozwalają na spore regulacje pod indywidualny gust użytkownika.

Dawniej dostępne regulacje były znacznie skromniejsze i uważam to za spory postęp w myśleniu producentów. Dlatego też postanowiłem napisać tego posta bo takie "fiuczersy" są warte podkreślenia i zasługują na pochwałę .

Pozdrawiam
Sławek

PS
Tańsza wersja S nie ma tych przyjemnych dodatków.


A czy mógłbyś powiedzieć coś o różnicach w obrazie miedzy r 7X a r 8X ?

A czy mógłbyś powiedzieć coś o różnicach w obrazie miedzy r 7X a r 8X ?

Zbyt wiele czasu upłynęło niestety od momentu jak miałem do czynienia z r7x abym mógł się wypowiadać w miarę obiektywnie na temat różnic w obrazie.

I generalnie mogę się wypowiadać zasadniczo na temat współpracy z nboxem, źródłami HD i PCtem. Praca ze standardową anteną naziemną czy też sat była i jest poza zakresem moich zainteresowań.

Co do pracy z N-Boxem to mam wrażenie że r8x lepiej spisuje się w odtwarzaniu kanałów SD, także tych o marnej jakości typu TVP1, 2 , 3 AXNy i Cinemaxy. Przyznam że urządzenie mnie na tyle zaintrygowało, że mam do czwartku r81 32 cale do testów, więc pomęczę go solidnie :-)

Na razie po kilku godzinach kalibracji udało mi się osiągnąć więcej niż zadowalające efekty na wszystkich kanałach SD z N-ki. Telewizor nieźle radzi sobie z ułomnościami obrazu o małym bitrate i kiepskiej jakości, oczywiście to nie CRT ale jest nieźle i to nawet z metra, więc chyba całkiem nieźle :-)

Z wartych podkreślenia rzeczy, tak na gorąco, to telewizor po HDMI obsługuje PCta w czystym trybie DVI 1:1 pixel w pixel, czyli w rozdzielczości 1360x768. Jako ciekawostkę dodam że pracuje tak TYLKO na złączu HDMI numer 2.

Oznacza to, że PC podłączony przez najtańszą przejściówkę DVI/HDMI i kabel HDMI będzie pracował, nie tylko w trybie 720p z interpolacją, a również w natywnej rozdziałce panela, oferując przy tym praktycznie doskonałą jakość obrazu. Tego posta piszę korzystając z Samsunga .

Jakoś pracy jest wyraźnie lepsza niż przez złącze D-Sub, przez które podłączyłem się w pierwszej kolejności. Nie zaobserwowałem "wycia" odcieni czerwonego, żadnego halo wokół czcionek ani problemów z ostrością. Do tego dochodzi duża regulacja mocy lamp i "Game Mode", który znacząco łagodzi obraz czyniąc go niemęczącym dla oczu.

Dlatego też mogę Samsunga z czystym sumieniem zarekomendować jako panel do PC. Przyznam że do tej pory jest to najlepiej spisujący się, w trybie PC ,telewizor jaki widziałem ostatnimi czasy. Może nie było ich bardzo dużo, ale jednak kilka było.

EDIT
Po nieudanych próbach ze złączem HDMI nr 1 praktycznie zrezygnowałem z takiego trybu podłączenia PC. Ale znalazłem na AV-forums fotkę, która tknęła mnie do tego aby podłączyć się pod HDMI numer 2, tutaj link: http://img393.imageshack.us/my.php?image=dscn2095zy4.jpg Jak widać gada bez zająknięcia i odpadają wszelkie historie z koniecznością dodatkowych regulacji w trybie D-Sub.
....proszę o więcej (w tym stylu, co obecnie... , czyli bez "markietingowego....").

Ps - jak czerń (odcień w nocy)?



....proszę o więcej (w tym stylu, co obecnie... , czyli bez "markietingowego....").

Ps - jak czerń (odcień w nocy)?


Nie ma potrzeby marketingowego ..... , nie jestem w żaden sposób zainteresowany w kierunku uprawiania marketingu nad tym urządzeniem. Postanowiłem trochę o nim napisać bo mnie zaintrygował i to całkiem przypadkowo jak gdzieś w sklepie w menu wlazłem i zobaczyłem takie dziwy jak regulacja gammy, ot ciekawostka . "Zaintrygował" to właściwe słowo, a już chyba wspominałem że nie jestem szczególnym fanem Samsunga. Ale do rzeczy...

Czerń, dobre pytanie... jest bardzo głęboka, szczególnie jak TV jest wyłączony z prądu

A tak serio, to wszystko zależy z czym porównać. Jeśli z CRT 9551 to lepiej żebym nic nie napisał bo i tak moduł cenzurujący wypowiedzi na forum wszystko zabeepuje

Na tle konkurencji z tego przedziału cenowego już jest zdecydowanie lepiej, lepiej jak w Panasonicach, lepiej jak w dwóch niezłych Toshibach, które widziałem i na pewno lepiej jak w Philipsach czy też LG, oczywiście ze zbliżonego przedziału cenowego.

Podświetlenie jest równomierne, w bardzo ciemnym pokoju daje się zaobserwować lekko jaśniejsze rogi i to najlepiej pod kątem bo wtedy wychodzi szydło z worka, czarny robi się taki ładnie świecący. Pozytywnym jest że czerń nie zmienia odcienia, nie wpada w fiolet, po prostu zaczyna delikatnie świecić . Ale tak z grubsza na wprost jest znośnie. Powiem tak: poziom czerni wraz z całym dobrodziejstwem regulacji, pozwala na dość komfortowe oglądanie telewizji. To znaczy nie mamy uczucia, że coś z czernią jest nie tak i tego problemu nie musimy się obawiać, jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem tego TV.

Sławek
Jaki telewizor byś bardziej polecał Samsung LE32r82b czy panaosnic TX-32LE7P, głównie ma to być tv pod kosnole (X360). pozdro
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • docucrime.xlx.pl